Buradasınız
Home > Güncel > SL 500’e Lorinser Dopingi

SL 500’e Lorinser Dopingi

Mercedes-Benz için gövde ve performans kitleri geliştiren Almanyanın önde gelen modifiye markalarından Lorinser,  Mercedes-Benz SL 500 için geliştirdiği yeni tasarım paketi ile araca farklı bir yorum katıyor.

Lüksün yeni tanımı Lorinser SL-500

Lorinser mühendisleri SL 500’ in aerodinamik tasarımı üzerinde çalışırken “Form fonksiyonu takip eder“ prensibini benimsemiş ve aracın tasarımında kullandıkları tüm tekil komponentleri bir bütünlük içinde dengelemeyi başarmış; etkileyici bir tasarım, optimize edilmiş bir hava akışı ve daha hızlı viraj almayı sağlayan ilave yol tutuşu… Bu anlayış SL 500’e üst kademe convertible’lar arasında sarsıcı bir güzellik katmasının yanı sıra küçük kardeşi SLK’dan da net bir şekilde ayrışmasını sağlamış. SL500’de ayrıca Lorinser tasarımcılarının tercih ettiği yeni genişletilmiş hava petekleri ve yeni ızgaranın rolünü de atlamamak gerek.

Lorinser SL500 yeni tasarımında çamurluktan arka tampona kadar devam eden çarpıcı yan marşpiyeler daha uzun ve yere yakın bir görünüm sergiliyor. Genişlemiş ön tamponlar ile arka tamponlardaki uzantılar aracı daha büyük gösteriyor. Aracın arka tarafındaki downforce’u arttırmak için Lorinser mühendislerinin özel olarak geliştirdikleri arka spoyler aracın gövde renginde tasarlanabileceği gibi karbon görünümlü olarak da temin edilebiliyor. Penta Oto’nun tercihi ise karbon görünümlü ve difüzörlü arka spoyler. Araca ekstra bir spor hava katan  difüzörlü arka spoylerin tamamlayıcısı ise dört çıkışlı Lorinser sport egzoz seti…

Standart SL 500’ü; Penta Oto’ya gelerek Lorinser SL 500’e boya ve montaj dahil sadece 14.990 euro’ya çevirebilirsiniz!

Dünya Prömiyeri Essen Motorshow’da

SL-Class’in dünya prömiyerini Essen Motorshow 2012’de gerçekleştiren Lorinser, Mercedes-Benz SL-Class’ın yanı sıra Mercedes-Benz’in tüm modelleri için de body ve performans artış kitleri sunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı