Buradasınız
Home > Güncel > Skoda’dan “Superb” Başarı

Skoda’dan “Superb” Başarı

Skoda lüks segmentte Superb ile büyük bir başarıya imza atarak satış sıralamasında ilk 10 içinde yer almayı başardı. Skoda Superb bu yılın Ocak-Şubat döneminde yüzde 5,9 oranında pazar payı elde ederek segmentinde 7’nci sıraya yerleşti. Superb, “Altın Direksiyon” ödülü başta olmak  üzere kazandığı bir çok prestijli ödülün yanı sıra, güvenlik kriterleri açısından da bağımsız bir kuruluş olan Euro-NCAP tarafından yapılan testlerde en yüksek puan olan beş yıldız almıştı.

Skoda Superb konfor ve fonksiyonellikle donattığı ferah iç tasarımı ile sınıfının en hacimli aracı olma özelliğini taşıyor. Boyutların prestijli orta sınıf araçların üstünde olması özellikle arka koltukta oturanlara geniş oturma alanı ve diz mesafesi sağlıyor. Ön ve arka koltuklarda bulunan 8 hava yastığına ilaveten sınıfında öncü olarak sürücünün diz hava yastığı ile yolcuları kaza anında koruyarak, güvenlik standardını en yüksek düzeye çıkarıyor.

Skoda Superb farklı beklentilere uygun alternatif motor seçenekleriyle de dikkat çekiyor. 1.4 litre TSI 125 HP ve 1.8 TSI 160 HP benzinli, 1.6 litre TDI 105 HP, 2.0 TDI 140 HP ve 2.0 TDI 170 HP  olmak üzere 5 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulan Superb’te 1.8 litre TSI ve 2,0 TDI motor seçeneklerinde kesintisiz sürüş keyfi sunan DSG otomatik şanzıman teknolojisi de mevcut.

Yüce Auto tarafından 46 bin 970 liradan başlayan fiyatlarla satışa sunulan Superb, VDF işbirliği ile düzenlenen yüzde 0,93 faiz oranı ve 60 aya kadar ulaşan sabit ödemeli kredi kampanyası ile de öne çıkıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı