Buradasınız
Home > Güncel > Skoda’dan Rekor Satış

Skoda’dan Rekor Satış

Skoda tüm dünyadaki satışlarıyla 2010 yılını rekorla kapatırken Türkiye’de de önemli bir başarıya imza atarak teslimatlarını yüzde 86,1 oranında artırdı. Skoda, dünya genelinde 762 bin 600 adet ile tarihinin en yüksek satışını gerçekleştirerek geçen yıla oranla yüzde 11,5’lik artışa ulaştı. Skoda, Türkiye’de de 6 bin 332 araç teslimatı gerçekleştirerek, 2009’daki 0,9’luk pazar yüzdesini 1,24’e taşımayı başardı. Skoda’nın Türkiye distribütörü Yüce Auto Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Skoda olarak büyük bir başarı yakalandığına dikkat çekerek “Biz 2010 yılını atılım yılı olarak ilan etmiştik. Değerli  iş ortaklarımızla birlikte hayata geçirdiğimiz “Dönüşüm Başlıyor ” konseptiyle atılım planımızın meyvelerini toplamaya başladık.  Bu ivme gelecek yıllarda da artarak sürecektir” dedi.

Skoda Auto Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Winfried Vahland ise,  2010 yılında satış açısından alınan iyi sonuçları  şirketin büyüme stratejisi çerçevesinde önemli bir adım olarak gördüğünü belirtti. Prof. Dr. Vahland, üstün bir performans sergilediklerini belirterek  “2010’da neredeyse tüm pazarlarda önemli büyümeler elde ettik ve pazar payımızı arttırdık. Satışlarımızdaki artış çift haneli rakamlara ulaştı. En önemli pazarlarda büyüme oranlarımız yüzde 40’ın üzerine çıktı. Skoda için belirlediğimiz strateji çerçevesinde önümüzdeki yıllarda vitesimizi arttıracağız.“ dedi.

Skoda Auto Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Winfried Vahland, 2018’e kadar dünya çapındaki satışlarını iki katına çıkarmak istediklerini de sözlerine ekleyerek “Bunu yapmak için model gamımızı genişletecek ve uluslararası pazarlardaki satış faaliyetlerimizi daha da güçlendireceğiz.” şeklinde konuştu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı