Buradasınız
Home > Güncel > Skoda’dan Çifte Zafer

Skoda’dan Çifte Zafer

Skoda ve Fabia S2000 sürücüleri 2011 Uluslararası Ralli Şampiyonası IRC’de onurlandırıldı. Skoda, üreticiler kategorisinde ödül alırken, Andreas Mikkelsen Fabia S2000 ile sürücüler kategorisinde ayrıca ödül alma başarısı gösterdi. Skoda aynı ödülü geçen sene de almaya hak kazanmıştı.

Ayrıca Juho Hanninen ve Mikko Markkula ile yarışan Redbull Skoda takımı, SWRC kategorisinde ilk kez dünya şampiyonluğu ünvanını elde ederek başarılarını taçlandırdı. Motor sporlarında 110. Yılını kutlayan Skoda, böylece tarihinin en başarılı sezonunu yaşamış oldu.

Skoda Motorsporları Başkanı Michal Hrabanek, 2011 yılının Skoda için fantastik bir sene olduğunu belirterek “IRC’de üreticiler kategorisindeki geçen yılki zaferimizi tekrarladık. Andreas Mikkelsen, Fabia S2000 ile sürücüler kategorisinde ve Juho Hanninen ve Mikko Markkula SWRC’ deki ilk dünya şampiyonu ünvanını kazandılar. Bununla birlikte 4 ulusal şampiyonada zafere uzandık. Bu sezon kesinlikle başarılıydık ve takım olarak çalışmalarımızın ödülü olan bu başarıyı hak ettik” dedi.

Skoda, Yüce Auto sponsorluğunda Türkiye Ralli Şampiyonası’nda pistlerdeki yerini alırken, yılı ikincilik kürsüsünde tamamlamayı başardı. Fabia S2000 ile pistlerde boy gösteren Burak Çukurova-Ünal Tezel ikilisi toplam 7 yarıştan oluşan Türkiye Rallisi’nde 2 birincilik, 2 ikincilik ve 2 üçüncülük kazandılar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı