Buradasınız
Home > Güncel > Skoda Zirveyi Sevdi

Skoda Zirveyi Sevdi

2 farklı yarışta aynı zamanda yer alan Skoda Motorsporları, haftasonu Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşen yarışlarda birincilik kürsüsüne ulaştılar.

Hanninen&Markkula ikilisi Hırvatistan’da gerçekleşen Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 3. Ayağında Skoda Fabia S2000 aracı ile heyecan verici bir mücadele gerçekleştirdiler.  Avrupa Ralli Şampiyonasında bu sezonki ilk zaferlerini kutlayan Hanninen&Markkula ikilisi yarış sonrası yaptıkları açıklamada bilinmezler içinde yarıştıklarını belirterek “Doğru taktikleri uygulayarak en az hatayla etapları tamamladık ve zirveye ulaştık. Çok mutluyuz” açıklamasında bulundular.

Kopecky’den 4’de 4

Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Çek Rallisinde start alan Kopecky&Dresler ikilisi, bu seneki 4. yarışlarında 4. kez zirvede yer alma başarısı gösterdiler. Fabia S2000 ile başarılı bir grafik çizdiklerini belirten Kopecky “Tatmin edici bir sonuç elde ettik. Bundan önceki son yarış olan Sumava rallisinde olduğu gibi Cesky’de de ilk zaferimizi elde ettik” dedi. Rakiplerinin çok hızlı olduğunu sözlerine ekleyen Kopecky, bu durumun zaferini daha anlamlı hale getirdiğini de sözlerine ekledi.

Skoda Motorsporları Başkanı Michal Hrabánek ise “İki farklı yarışta aynı anda zirvede yer almak tüm ekibimiz için mükemmel bir sonuç. Her iki takımımıza da teşekkür ederim” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Skoda Zirveyi Sevdi

    1. I used drive a 120L Skoda. I liked to drive that car on winding roads I could keep up with BMW s Fiats etc. with my dinivrg skills. It was definitely a better car than VW bug. My problem was that other drivers thought I could not keep up with them they kept on passing me and ended up slowing down in front of me, of course slowed me down as well. Once I passed a Fiat down hill with 170 km/h. He didn’t know what passed him. LOL

    Comments are closed.

    Yukarı