Buradasınız
Home > Güncel > Skoda Ürün Gamı Genişliyor

Skoda Ürün Gamı Genişliyor

Skoda’nın, Fabia S2000 ile aynı genleri taşıyan Fabia RS modeli  ile 4×4  çekiş sistemli otomatik şanzımana sahip olan Superb Combi Türkiye otomotiv pazarına sunuldu. Ralli sporunun ruhunu Fabia RS ile yollara taşıyan Skoda, Superb Combi 4×4 ile yeni müşteri profilllerine hitap edecek.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu, veriler ışığında Skoda markasının tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük ilgi gördüğünü belirterek “İlk beş ayda yüzde 122 büyüyerek 3 bin 282 adetlik teslimata ulaştık. TDI motor seçeneklerimizi ve DSG şanzımanlarda tüketici taleplerine ise Eylül ayı için olumlu cevap verebiliyoruz. Tedarik ile ilgili sıkıntılar olmasaydı marka olarak çok daha fazla müşterimizi Skoda sahibi yapacaktık” dedi. Başarıyla geçen 2010 yılının ardından 2011 yılında mevcut ürün gamını yeni motor seçenekleri ve yeni versiyonlarla güçlendireceklerini söyleyen Kadirbeyoğlu “Global vizyonumuz çerçevesinde duygulara ve hobilere de hitap eden araçları kullanıcıların beğenisine sunacağız. Bunun ilk göstergeleri ralli ruhunu yollara taşıyan genç ve dinamik bir görüntü çizen Fabia RS ile otomatik şanzımanlı 2.0 TDI motora sahip  Superb Combi 4×4 olacaktır” şeklinde konuştu.

Skoda / Fabia RS / Superb Combi 4x4 / Yüce Auto

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Kadirbeyoğlu şunları söyledi: “2011 yılının son çeyreğinde ise Skoda’nın en çevreci model grubu olan Greenline serisinin ülkemizdeki ilk temsilcisi Yeti Greenline 1.6 TDI satışa sunulacak. Dizel motor seçeneklerimizde en düşük egzos emisyon değerlerine ulaşan Greenline serisinden sonra, benzinli motor seçeneklerimizde  de Greentech adını vermiş olduğumuz teknoloji ile daha çevreci egzos emisyon değerlerine ulaşmış olacağız. Skoda markasının şu anda 130gr CO2/ km’nin altında 38 adet motor ve şanzıman versiyonu bulunmaktadır. Bu da çevreye verdiğimiz önemin bir göstergesidir”

HER YIL İKİ YENİ  MODEL

Skoda’nın yeni vizyonu çerçevesinde 2018 yılına kadar tüm dünyada satışların iki katına kadar çıkarması yönünde karar alındığını kaydeden Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu “Skoda 2012 yılında itibaren ortalama 6 ayda bir yeni bir aracını pazarlara sunacaktır. Bunun ilk adımı yıl sonunda yeni şehir aracımızın piyasaya sunulması ile atılacaktır. Bu aracımız, Fabia’dan daha küçük ve özünde şehir trafiğinde kullanımı kolay, teknolojik ve sağlamlığıyla güven veren bir araç sahibi olmayı arzulayan müşterilere yönelik bir otomobil olacaktır. Bu aracımızın hedef kitlesi içinde kadınlar ve gençler ilk sırada yer almaktadır. Bir sonraki adımımız ise Fabia ve Octavia arasında bir boyuta sahip olan araç için taleplere cevap vermektir” şeklinde konuştu.

Tüm iletişimde kullanılmak üzere değişen kurumsal kimlik, 2012 yılından itibaren Skoda markalı araçlar ile birlikte kullanılmaya başlanacak.  Skoda markasının yeni kanatlı ok logosu keskin parlak renkli bir tasarıma sahip. Daha önce kanatlı okun etrafında yer alan siyah çember tekrar tasarlanarak daha sade bir krom tasarım haline getirildi ve okun bulunduğu yere ilave edildi. Daha maceracı bir görünüm alan logoda “Skoda Auto” ibaresi artık yer almayacak. Bunun yerine Skoda açıkça görülebilecek şekilde logonun tam üstünde yer alacak.  Karakteristik “Skoda” yazısı ise şirketin yeni değerlerini temsil ediyor.

Skoda / Fabia RS / Superb Combi 4x4 / Yüce Auto

SHOWROOMLARDA DEĞİŞİM RÜZGARI!..

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Mahmut Kadirbeyoğlu, yakın gelecekte Skoda showroomlarının da yeni imajın paralelinde değişime uğrayacağını belirtti. İç ve dış görünümünde radikal değişikliklere gidilerek Skoda Showroomları görsel açıdan mükemmelleştirileceğini söyleyen Kadirbeyoğlu “Tüm showroomlarımız kademeli olarak gece ve gündüz dikkat çekecek şekilde tasarlandı. Bu değişim ile birlikte showroomlarımız iç ve dış dizaynda marka değerlerini yansıtacaktır. 70’ten fazla yetkili satıcılık talebinin bize ulaşması gittiğimiz yolun doğruluğu konusunda bizi cesaretlendiriyor” diye konuştu.

Önder Canözer / Bodrum

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı