Buradasınız
Home > Güncel > Skoda Galibiyetle Başladı

Skoda Galibiyetle Başladı

Skoda, WRC-2 Sezonunun açılış yarışı olan efsane Monte Carlo Ralli’sinde çok değerli bir galbiyet elde etti. Fabia Super 2000’le yarışmaya yeni başlayan Alman ikili Sepp Wiegand – Frank Christian, bu önemli yarışta çok değerli bir galibiyet alarak takımın sezona galibiyetle başlamasını sağladılar.

Skoda Motorsporları Departman Başkanı Michal Hrabanek; “Sepp ve Frank’ı bu tarihi organizasyonda Skoda’ya bu önemli galibiyeti kazandırdıkları için tebrik ediyorum. Sonraki yarışlar adına ümit veren bir taktiksel zeka ve yüksek performans ortaya koydular. Bu sene genç sürücülerimize şans vermeyi seçtik ve bunun gelecek adına doğru tercih olduğunu şimdiden görüyoruz.” diyerek genç sürücülere desteğini belirtti.

Yarışı lider tamamlayan genç Fabia Super 2000 sürücüsü Sepp Wiegand’da galibiyetten oldukça büyük mutluluk duyduğunu ifade ederken; “Oldukça zor bir yarışta inanılmaz bir galibiyet aldık! Monte’deki ilk yarışımdan önce böyle bir başarıyı hayal bile edemiyordum. Bu çok büyük bir mutluluk” şeklinde konuştu.

Bir diğer yeni ikili Esapekka Lappi – Janne Ferm’se yarışa çok başarılı başlamalarına ve ilk etabı lider geçmelerine karşın, 2. etapta ön sol tekerlekte meydana gelen problemden dolayı yarışı bırakmak zorunda kaldılar. İkinci etapta taşa çarparak sol ön tekerlekte problem yaşayan Lappi; “Bu çok büyük bir hayal kırıklığı, ilk etabı kazanmıştık ve oldukça iyi hissediyorduk. Ancak ikinci etapta yaşadığımız sorun nedeniyle bırakmak zorunda kaldık. Bu, bizim sonraki yarışlar için daha çok çalışarak en iyimizi yapmamız konusunda bizi hırslandıracak.” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı