Buradasınız
Home > Güncel > Skoda Fabia’dan Yakıt Tasarrufu Rekoru

Skoda Fabia’dan Yakıt Tasarrufu Rekoru

Yakıt verimliliği araştırmaları dahilinde Skoda modelleri arasında düzenlenen “Skoda Ekonomi Yarışı’nda” Fabia 1.2 HTP, 2,78 litrelik tüketimiyle bir rekora imza attı. Fabia 1.2 HTP ile yarışa katılan Marek Tribula ve Martin Kadlec ikilisi 100 km’deki 2,78 litrelik tüketim ile Skoda’nın yakıt ekonomisine verdiği önemi de gözler önüne sererken aracın ne denli ekonomik bir araç olduğu birkez daha kanıtlandı. Skoda modellerinin belirlenen mesafeyi en az yakıt miktarıyla geçmesinin amaçlandığı yakıt verimliliği yarışması 30’ncu kez gerçekleştirildi.

Beş Skoda serisinden 59 modelle yarışan takımlar 325,9 kilometrelik uzun rotayı kat ettiler. Bu parkurda yapılan ölçümlerde toplam tüketim, CO2 emisyonu, ortalama hız, gerçek tüketim ve standart tüketim arasındaki fark araştırıldı. Skoda üretiminin gerçekleştirildiği  Çek Cumhuriyeti’nden katılan takımlar haricinde Polonya, Slovakya ve Rusya’dan da takımlar yarışa katıldı. Parkura çıkanlar arasında ilk kez fiziksel engelli sürücüler de vardı.

Automotoklub SKODA Mlada Boleslav Yönetim Kurulu Başkanı Josef Palka, ekonomi yarışının üstün Skoda motor teknolojisine bir saygı duruşu olduğunun altını çizerek  “Katılımcılar bir kez daha Skoda ile ne kadar ekonomik sürüş yapabileceğini gösterdiler. Engelli katılımcıların performansı özellikle etkileyiciydi.” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı