Buradasınız
Home > Güncel > Skoda Citigo Cenevre’de Sahne Alıyor

Skoda Citigo Cenevre’de Sahne Alıyor

Skoda, hızla büyüyen subcompact segmentine girişinin sembolü olan Citigo’yu 2011 yılının son çeyreğinde Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirdiği lansman ile tanıtmıştı. Citigo ile Skoda, yeni müşteri kitlesi hedefleyerek büyüme stratejisine katkıda bulunmayı amaçlıyor. 2018 yılına kadar dünya çapında en az 1,5 milyon adet aracı müşterilerine teslim etmeyi hedefleyen Skoda, geçtiğimiz yıl  879.200 adet araç satarak, 117 yıllık şirket tarihinde bir başka satış rekoru elde etmişti.

Citigo kendi segmentinde sahip olduğu iç hacim ile en ferah araç olarak yer alırken, araç içerisindeki bir çok fonksiyonel özelliği ile de göz kamaştırıyor.

Tasarımcılarının güvenliğe verdikleri büyük önem sayesinde Euro NCAP çarpışma testlerinden en yüksek skor olan 5 yıldız elde eden Citigo, Skoda’nın yeni logolu ilk model olma özelliğini de taşıyor.

Citigo’da, 60 ve 75 hp gücünde olmak üzere bir litrelik üç silindirli motor seçenekleri sunulacak. Yeni Citigo 100 km’de 4.1 litre yakıt tüketimi ve sadece 96 g CO2/km emisyon salınımı ile en çevreci otomobillerden birisi olacak.

Cenevre Fuarındaki toplam 1965 m2 lik Skoda standında ayrıca markanın kalitesini yansıtan ve tüm dünyada büyük ilgi gören modelleri Fabia’nın S2000, Combi ve RS, Octavia’nın Combi ve RS, Superb’in Limo ve Combi, Roomster ve Yeti’nin 4×4, GL modelleri de ziyaretçiler ile buluşacak.

Skoda ailesinin en küçük bu yeni üyesi, Çek Cumhuriyetinde düzenlenen otomobil anketlerinde, 2012 Yılı’nın aracı seçildi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı