Buradasınız
Home > Güncel > Sinop’ta Offroad Rüzgarı

Sinop’ta Offroad Rüzgarı

Offroad / Sinop / Volkan Gönulalan

TOSFED’in takviminde bulunan 2010 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 4. yarışı, Sinop Alternatif Sporlar Kulübü ile Sinop Off-Road Kulübü’nün organizasyonuyla 1-3 Ekim 2010 tarihleri arasında Sinop Akliman ve Hamsilos mevkiilerinde gerçekleştirildi. 2 engelli, 2 mukavemet parkurunda toplam 16 tur koşulan Sinop Off-Road yarışlarında oldukça heyecanlı dakikalar yaşandı.

Şampiyonanın, ANDOFF ve İSOFF etaplarından oluşan zorlu orman etaplarını 3’er kez koşan 21 ekip etap sonunda bastıran sağanak yağmurun etkisiyle oldukça ağırlaşan parkurda puan mücadelesinde zorlandı ve yarışı 19 araç bitirebildi.

2010 Türkiye Off-Road Şampiyonası’nın 4. yarışında Genel Klasmanda Birlas Ağaoğlu takımından Volkan Gönülalan-Necmi İnan ikilisi birinciliği kazanırken, Birlas Ağaoğlu takımından Hakkı Ağaoğlu-Caner Akkafa ikilisi ikinci, Kenan Çarpışantürk-İlkay Sönmez ikilisi ise üçüncü oldu. Sınıflarda; S1’de Yunus Ayhan-Bilal Karamemiş, S2’de Monroe’nun ürün desteği sağladığı ekiplerden Aroma Off Road takımından Ali Doğaner-Selçukhan Altınordu, S3’de Volkan Gönülalan-Necmi İnan birinci oldu.

Monroe Amortisör sponsorluğunda yarışan Nihat Keskin-Yasemin Toker ikilisi ise S4 sınıfında birinci, genel klasmanda ise dördüncü oldu. Sinop Valisi M. Hakan Güvençer ve Sinop Belediye Başkan Vekili Bülent Oktay’ın katılımı ile Sinop Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde düzenlenen kupa töreni ile ödüller sahiplerini buldu…

ABD’deki Nascar yarışlarında, Avrupa’da Porsche Pirelli Cup ve Ferrari Cup, Paris-Dakar Rallisi, Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) gibi şampiyonalarda yıllarca boy gösteren Monroe’nun, 2006’dan itibaren Binek Otomobil Şampiyonası’na (WTCC) katılmasından sonra, Türkiye’de de Off-Road şampiyonasına destek vermesi motor sporlarına verdiği önemi gösteriyor.

Daha fazla teknoloji içeren yeni ürünleri ile Türkiye yenileme pazarında büyümesini sürdürmekte olan Monroe Amortisörleri, 4×4 araçlar için özel olarak geliştirdiği Adventure® serisi ürünleri ile hem kara yollarında maksimum konfor ve güvenlik hem de arazide yüksek performans sağlıyor. Bunun bir sonucu olarak Off-Road yarışlarına katılan hemen hemen tüm araçlarda Monroe Adventure®  tercih ediliyor.

Süspansiyon sisteminin en önemli güvenlik parçalarından olan amortisör ve sürüş kontrol sistemlerini 90 yılı aşkın bir süredir Monroe markası ile üreten Tenneco’nun beş ayrı kıtada olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde toplam 9 adet sürüş kontrolü mühendislik merkezi ve 32 adet üretim tesisi bulunmaktadır. Günümüzde Monroe, Avrupa yollarındaki otomobillerin % 98,8’inin amortisör ihtiyacını karşılayacak şekilde üretim yapmaktadır.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı