Buradasınız
Home > Güncel > Shell’in Rekor Denemesinde Gözler Türkiye’de

Shell’in Rekor Denemesinde Gözler Türkiye’de

15 Ekim 2011 tarihinde, dünyanın 10 şehrinde eş zamanlı gerçekleştirilecek Shell FuelSave Yakıt Tasarrufu Günü etkinliği kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanından sürücüler, yakıt tasarrufu hakkında pratik bilgiler edinecekler.

Shell FuelSave marka elçisi Burcu Esmersoy ve Autodrom İstanbul Sürüş Teknikleri Eğitmeni Ethem Genim’in yanı sıra, Shell FuelSave Tasarruf Ekibi üyelerinin de katılımı ile gerçekleştirilecek bu eğitimle, Türkiye, dünya çapında gerçekleştirilen bir Guinness dünya rekoru denemesinde yer alıyor. Eğitime katılacak sürücüler, 10 şehirde aynı anda, aynı içerikle gerçekleştirilecek “Dünyanın En Kalabalık Yakıt Tasarrufu Eğitimi” ile Guinness dünya rekorları tarihinin bir parçası olma şansını yakalayacaklar. 30 dakika sürecek, interaktif yapıdaki yakıt tasarrufu eğitiminin içeriği, tüm şehirlerde birbirinin aynı olacak.

15 Ekim 2011 günü, Ortaköy meydanında saat 10:30’da başlayacak etkinliğe katılanlar, sürpriz hediyeler kazanma şansı da elde edecekler.

Küresel Rekor Denemesinde Türkiye de Yer Alıyor

Shell & Turcas Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna, Shell bilim insanlarının, 100 yılı aşkın bir süredir üstün kaliteli yakıtlar sunmak için çalıştıklarını dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ve Diesel ürünlerimiz, müşterilerimizin daha fazla ödemeden her depoda 1 litreye kadar tasarruf etmelerine yardımcı olmak için geliştirildi. 2009 yılında piyasaya sunduğumuz Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ile benzinli araç kullanıcılarının bugüne kadar 27 milyon litreye varan yakıt tasarruf etmesini sağladık. Tüm dizel araç kullanıcılarının Shell FuelSave Diesel kullanması durumunda ise yılda 326 milyon litre tasarruf etmek mümkün. Gerek aile bütçesi, gerek ülke ekonomisi açısından büyük önem taşıyan yakıt tasarrufu ve verimliliğine katkımız, ürünlerimizle sınırlı kalmıyor. Gerçekleştirdiğimiz etkinlikler ve eğitimlerle, tasarruf konusunun sözcülüğünü de üstleniyoruz ve bu konuyu toplumun tüm katmanlarında yaygınlaştırmayı hedefliyoruz.”

10 şehri kapsayan Guinness dünya rekoru denemesinin, Shell tarafından bu alanda atılan küresel bir adım olduğunu söyleyen Mavituna, “Küresel bir etkinlik olarak düzenlenen Shell FuelSave Yakıt Tasarrufu Günü’nün, yakıtlarımızı kullanan müşterilerimize, bir yandan da sürüş alışkanlıklarında yapacakları bazı küçük değişiklerle yakıt giderlerinden nasıl tasarruf edebileceklerini öğretmemize yardımcı olmasını diliyoruz. Türkiye’nin de bu etkinlikte yer alacak olması, büyük bir heyecan yarattı. Yüksek enerjisi ve ekonomik potansiyeli ile tüm dünyanın ilgi odağı olan ülkemiz, Shell’in bu küresel etkinliğinin de en önemli aktörlerinden biri konumunda bulunuyor” dedi.

Shell FuelSave marka elçisi Burcu Esmersoy ise, Türkiye’nin küresel bir Guinness dünya rekoru denemesinde yer alacak olmasından duyduğu heyecanı dile getirdi. Esmersoy, “Guinness dünya rekoru denemesinde diğer Türk sürücülerle birlikte yer almak için sabırsızlanıyorum. Hem yakıt ve para tasarrufu için değerli bilgiler edinme ve Guinness dünya rekorları tarihinin bir parçası olma şansını birlikte sunan bu heyecan verici etkinliğe, katılmak isteyen herkesi davet ediyorum” dedi.

Shell FuelSave Yakıt Tasarrufu Günü küresel etkinliği, enerji kaynaklarının bilinçli kullanımı ve yakıt tasarrufuyla ilgili bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarının yeni bir adımını oluşturuyor. Bu çalışmalar kapsamında, bu yıl Mayıs ayında gerçekleştirilen bir etkinlikte Autodrom İstanbul Sürüş Teknikleri Eğitmeni Ethem Genim ve Shell FuelSave Marka Elçisi Burcu Esmersoy tarafından 40 sürücüye yakıt tasarrufu eğitimi verildi. Bu etkinliğe katılan ve sertifika alan Shell FuelSave Tasarruf  Takımı üyeleri de, rekor denemesi etkinliğine katılarak destek verecekler.

Guinness Dünya Rekoru Denemesine Katılmak İçin Başvurular www.shell.com.tr Adresinde Başladı

Shell FuelSave Yakıt Tasarrufu Günü etkinliğine katılmak isteyen kişiler, www.shell.com.tr internet adresini ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilir ve etkinliğe katılma şansı için kayıt yaptırabilirler.

Shell’in Dünyanın En Kalabalık Yakıt Tasarrufu Eğitimi Guinness dünya rekoru denemesi, Türkiye’nin yanı sıra, Allerød, Danimarka; Bangkok, Tayland; Hamburg, Almanya; Hong Kong, Çin; IloiIo City, Filipinler; Kuala Lumpur, Malezya; Londra, Birleşik Krallık; Manila, Filipinler; ve Valkenburg, Hollanda’da aynı anda gerçekleştirilecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı