Buradasınız
Home > Güncel > Shell ve Ducati’den Ortaklığa Devam Kararı

Shell ve Ducati’den Ortaklığa Devam Kararı

Shell-Ducati ortaklığı kapsamında, Desmosedici model motorsikletlerde,  Shell’in özel olarak ürettiği Shell Advance motor yağı ve  Shell V-Power yakıtı kullanılmaya  devam edecek. Shell Advance, Bologna’daki fabrikadan çıkan her Ducati markalı motosikletin ilk dolum yağı olmayı sürdürecek.

Shell’in Ducati Corse ile olan ortaklığı oldukça üretken ve parlak bir geçmişe dayanıyor. İlk olarak World Superbike Şampiyonası ile başlayan ortaklık,  Bologna merkezli takımın 2003 yılında  MotoGP’ye geçmesiyle devam etti.   O zamandan beri bu ortaklık 31 yarış ile birlikte  MotoGP’de 1 üreticiler, 1 takımlar ve 1 sürücüler şampiyonluğu ile  World Superbike Şampiyonası’nda 6 sürücüler ve 9 üreticiler şampiyonluğu kazandı..

Shell Madeni Yağlar Küresel Genel Müdürü (Pazarlama) Traci Alford ortaklığın devamı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Shell ve Ducati son 11 yıldır çok başarılı bir teknik ortaklığa imza attılar. 11 yıl içinde hem Shell, hem de Ducati ürünleri daha da güçlendi. Shell Advance;  Ducati’nin pistlerde ve yollarda kullandığı marka olduğu gibi; dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerin de tercih ettiği bir üründür. Ducati, Shell’in V-Power yakıtını da kullanmaktadır. Bu ortaklığın yenilenmesiyle birlikte Shell olarak dünyanın en gelişmiş motosiklet yağlarını üreterek; yarış pistlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya ve pistlere performans taşımaya devam edeceğiz.”

Ducati Corse Genel Müdürü Filippo Preziosi ise yaptığı açıklamada; Ducati olarak hem MotoGP’de hem de yol motosikletleri fabrikası kapsamında Shell ile olan teknik ortaklıklarının devamından heyecan duyduklarını belirtti. Preziosi;  “Shell Advance yağları ve Shell V-Power yakıtlarının motosikletlerimize kattığı performans avantajını daha da geliştireceğiz. Böylece takımımız ve yol araçlarımızın daha büyük başarılara erişeceğini umuyoruz” dedi.

Shell Advance – Ducati Teknik Ortaklığı Proje Lideri Michael Knaak ise ortaklıkla ilgili şu açıklamada bulundu: “Mühendislerimizin MotoGP motosikletleri için Ducati ile omuz omuza yaptığı çalışmalar, bize bir çok farklı koşulda, çeşitli iklimlerde yağlarımızı geliştirme ve test etme olanağı sağlıyor.  Piyasada mevcut olan Shell Advance Ultra, yarış yağları ile neredeyse aynı performans gücüne sahip. Bu da tüketicilerin Ducati MotoGP takımının sahip olduğu teknolojinin neredeyse aynısını kullanma şansına sahip olduğu anlamına geliyor.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı