Buradasınız
Home > Güncel > Shell Teknoloji Forumu’na Yoğun İlgi

Shell Teknoloji Forumu’na Yoğun İlgi

Royal Dutch Shell’in global uzmanlarını, sektörel temsilciler ve tüketicilerle iki gün boyunca İstanbul’da buluşturan Shell Teknoloji Forumu yoğun ilgi gördü.

Çin, Rusya, Hindistan ve Avustralya’dan sonra Avrupa’da ilk kez Türkiye’de gerçekleştirilen forum, bugüne kadar düzenlenen en verimli organizasyonlardan biri oldu.

Foruma, otomotiv, madencilik, inşaat, metal ve enerji sektörlerinden temsilciler ve tüketicilerin bulunduğu yaklaşık 500 konuk katıldı. Sektördeki son trendleri ve endüstriye özel madeni yağ çözümlerini, katılımcılarla interaktif bir ortamda paylaşan uzmanlar, Türk müşterilerinin ihtiyaçlarını yüz yüze dinleyerek, çözüm önerileri sundu. Shell Teknoloji Forumu’nda “Binek Araç Teknolojilerinde Son Gelişmeler”, “Ağır Vasıta Motor Teknolojilerinde Son Gelişmeler”, “Gelecekteki Enerji Çözümleri ve Akaryakıt Teknolojileri” konu başlıkları ele alındı.

Kristal otomobile özel ilgi

Shell Helix motor yağlarının benzersiz Aktif Temizleme Teknolojisi’ni gözler önüne sermek için şeffaf olarak ve sadece bir adet üretilen Kristal Otomobilin tanıtıldığı alan, forumun en dikkat çekici bölümü oldu. Türkiye’de ilk kez forum kapsamında sergilenen özel araç, tekerlek ve bujiler dışında transparan olan gövdesi ve motoru ile yağın motor içindeki yolculuğunu gözler önüne serdi.

Shell

En verimli forumlardan biri oldu

Shell Global Teknoloji Başkan Yardımcısı Selda Günsel, organizasyonun, müşterilerden yoğun katılım ve ilgi sayesinde bugüne kadar düzenlenen en başarılı teknoloji forumlarından biri olduğunu belirterek, “Shell Teknoloji Forumu hem teknolojinin nabzının tutulması ve gelecek analizlerinin yapılması açısından, hem de uzmanlarımızla tüketicileri buluşturması açısından çok yararlı bir platform. Başarıyla gerçekleştirilen organizasyon sayesinde, İstanbul’un böyle bir etkinlik için çok doğru bir adres olduğunu gördük. Foruma katılım çok yüksek seviyedeydi ve iki gün boyunca müşterilerimizn ilgisi ve soruları bizi çok mutlu etti.  İstanbul organizasyonu, bundan sonra düzenlenecek Shell Teknoloji Forumları için örnek model olacaktır” dedi.

Türkiye Avrasya’nın yükselen yıldızı

Günsel, “Son yıllarda Türkiye’nin hızla büyüdüğünü görüyoruz ve onun ‘Avrasya’nın yükselen yıldızı’ olduğunu düşünüyoruz. Komşularından pek çoğunun aksine Türkiye güçlü bir ekonomik büyüme göstermektedir” diye konuştu.

Günsel şöyle devam etti; “Laboratuvardan sahaya kadar, küresel ve yerel işbirliği çalışmalarımızdan çok şey öğreniyoruz. Bilgilerimizi, müşterilerimizin performansını, üretkenliğini ve kârlılığını artırmak için kullanıyoruz. Ar-Ge çalışmalarına $1 milyar doları aşkın yatırım yaptık. Dört yıldır dünyanın bir numaralı küresel yağ tedarikçisi konumumuzu sürdürüyoruz. Bu başarıyı, yaptığımız her şeyin merkezine inovasyonu oturtarak, ürünlerimizin ve hizmetlerimizin uzmanlarca uygulanmasını sağlayarak, teknik ortaklıklarımızı devreye alarak ve sonuç olarak yağlarımızı tercih eden müşterilerimize değer katarak elde ettik.  Aynı durum, yakıt işimiz için de geçerli.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı