Buradasınız
Home > Güncel > Shell Taşıt Tanıma Sistemi Büyüyor

Shell Taşıt Tanıma Sistemi Büyüyor

Shell tarafından 1996 yılında tanıtılan ve Türk akaryakıt sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyan Shell Taşıt Tanıma Sistemi, 400 bin araç sayısına ulaştı. Ödeme kolaylığı, yakıt ve zaman tasarrufu, tüketim ve harcamaların kontrolü gibi cazip avantajlar sunan Shell TTS, 2006 yılında 114 bin kullanıcıya hizmet verirken aynı yıl gerçekleştirilen Shell & Turcas birleşmesi sonrası elde ettiği hızlı büyüme ile 2010 yılında 250 bin araca ulaştı. Geçen iki yılda ise yaklaşık iki kat büyüyen Shell TTS,  2012’de 400 bine ulaşarak, yeni bir rekora imza attı. Shell TTS’in 400 bininci araç müşterisi Erintaş Pazarlama Taşımacılık Temizlik Hizmeti ve Ticaret Limited Şirketi oldu. Shell TTS, bugün toplam 25 bini aşkın firma ve yüzde 37 pazar payıyla* sektörün tartışmasız lideri konumunda.

Shell & Turcas CEO’su Jacek Dziembaj, Shell’in Türkiye’deki öncü hizmetlerinden olan Shell TTS’in başarısını şu sözlerle açıkladı:

“Yakıt tasarrufuna destek veren çözümler filolar için oldukça önemli. Shell TTS’nin cazip avantajlarından en küçükten en büyüğe kadar her ölçekteki  şirket faydalanabiliyor. Shell’in üstün ARGE gücü ve inovasyonuyla oluşturulan, yaygın ve kaliteli hizmet ağıyla desteklenen TTS ulaşım ve lojistik sektörü için en uygun ve güvenilir çözüm. Reakor sayılabilecek sürede 400 bin araca ve %37* pazar payına ulaşmamızda bizimle işbirliği yapan iş ortaklarımıza ve bize güvenen müşterilerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonrası için hedefimiz 1 milyon araca ulaşmak.”

Shell, ticari müşterilerinin ihtiyacına uygun özelleştirilmiş farklı hizmetler sunuyor. Shell Taşıt Tanıma Sisteminin yanı sıra, euroShell kart ile müşterilerine yurt dışında hizmet veriyor ve Shell Partner Card ile yakıt ve nakit yönetimini bir kartta birleştiriyor. Yakıt ve zaman tasarrufu arayan, ödeme ve kontrol kolaylığı isteyen firmalar için kaliteli hizmet ve ürün sunuyor ve firmalara yakıt yönetiminde iş yapısına en uygun çözümü sunuyor.

Şirketlerin Yollardaki İş Ortağı Shell Taşıt Tanıma Sistemi

Shell TTS; tüketimi kontrol imkânı, yasal akaryakıt kullanımının teşviki ve zaman tasarrufu ile firmalara önemli oranlarda maliyet verimliliği sağlıyor. Shell TTS,  ticari araç filolarında akaryakıt alımı ve filo yönetimini ileri teknoloji ile pratik bir şekilde çözüyor. Araca monte edilmiş özel bir cihaz aracılığıyla çalışan TTS, şu hizmetleri sunuyor:

–       Akaryakıt tüketimi için tam kontrol: Hangi araca, nerede, ne zaman ve ne kadar yakıt alındığı, araçların kilometre başına yakıt tüketimi haftalık olarak rapor ediliyor.

–       Pratik ve hızlı akaryakıt ikmali: İstasyonda kredi kartı, fiş, imza, nakit ödeme, fatura alma, bekleme yapmadan hızlı bir şekilde yakıt ikmali gerçekleştiriliyor.

–       Ödeme Kolaylığı: Bütün ödemeler tek bir noktaya ayda iki defa yapılıyor.

–       Muhasebe Kolaylığı: Ayda sadece üç fatura ile muhasebe ve idari işlemlerin trafiği azalıyor.

–       Litre/Kilometre takibi: Akaryakıt giderleri üzerinde tam ve detaylı bir kontrol sağlanıp, olabilecek kayıplar engelleniyor.

–       Türkiye’de yaygın geniş hizmet ağı: Türkiye sathına yayılmış 850’yi aşkın Shell istasyonu Taşıt Tanıma Sistemi ile hizmet veriyor.

Sayılarla Shell TTS

–       Shell TTS,  ülke çapındaki satış ekibi, 7/24 çalışan müşteri hizmetleri ve yaygın istasyon ağıyla hizmet veriyor.

–       Shell TTS’nin en büyük filosunu oluşturan şirketin 2 bin 700 aracı Shell TTS kullanıyor.

–       Shell TTS’nin kurumsal müşterileri arasında ilaç sektöründen bankalara, nakliye sektöründen seyahat firmalarına kadar her sektörden ve her büyüklükte şirketler yer alıyor.

–       Shell TTS’ye dâhil olmak için başvurular; 7/24, 0212 444 33 33 numaralı telefondan ya da ttssatis@shell.com adresinden kolaylıkla yapılabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı