Buradasınız
Home > Güncel > Shell Pazar Payını Yükseltti

Shell Pazar Payını Yükseltti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) sektörün 2010 yılı fotoğrafını ortaya koyan 2010 Petrol Piyasası Raporu’nu, TÜYAP’ta gerçekleştirilen Petroleum İstanbul 10. Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman ve Teknoloji Fuarı ve Konferansı’nda açıkladı.

Rapora göre, Türkiye petrol piyasasında, pazar payı yüzde 10’un üzerinde bulunan şirketler arasında, Shell & Turcas 2009 yılında yüzde 18.6 olan pazar payını, 2010 da yüzde 19.1’e yükselterek pazar payını büyüten tek büyük şirket oldu.

Mükemmellik hedefi liderliği getirdi

Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem, EPDK’yı bu detaylı çalışma için tebrik ederek, sektörün gelişimini yansıtan kapsamlı rapor için de teşekkür etti. Shell & Turcas’ın piyasadaki hareketli rekabete rağmen pazar payını artırmasını başarılı bir gelişme olarak değerlendiren Erdem, “Shell & Turcas’ın başarılarının kurulduğu günden bu yana artarak devam ettiğini görmek gurur verici. Bu başarının temelinde, Türkiye’de artık kökleştirdiği müşteri odaklı ve mükemmeli hedefleyen faaliyetleri ve iş ortaklarının büyük katkısı yatıyor. Şirketimiz müşterilerine en etkin ve kaliteli hizmeti sunabilmek için istasyon ağlarına yatırım yaparak, ön saha elamanlarını kapsamlı, titiz ve devamlı eğitimlere tabi tutarak dünya şampiyonu bir hizmet ağı yarattı. İntifa sürecini, istasyon şebekesini optimize etmek için bir fırsat olarak değerlendirdi ve verimliliğini artırdı. Bunun yanı sıra müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu noktalarda yeni istasyonlar açarak, hizmet ağını daha da güçlendirdi. Shell & Turcas, Türkiye’deki liderliğini ve sektörel önderliğini her zaman sürdürmeye kararlı” dedi.

Sektörün büyüdüğünü görmek güzel bir gelişme

Sektörün büyümesiyle ilgili de konuşan Erdem, “Sektörün büyüdüğünü görmek güzel, bu büyümenin içine artmaya devam eden kayıtdışı tüketimi de koyduğunuzda gerçek tüketimin daha da büyük olduğunu görmek mümkün. Kayıtdışıyla ilgili mücadelede bugüne kadar yapılanları çok takdir ediyoruz ve bunun devam etmesi gerekiyor” dedi. Erdem sektördeki dağıtım şirketi sayısının artışını serbest piyasanın bir sonucu olarak değerlendirdiğini, serbest ve adil rekabetin her zaman için müşteri, ekonomi ve sektör oyuncuları için faydalı olduğuna inandığını belirtti.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı