Buradasınız
Home > Güncel > Shell Herkesi Tasarruf’a Davet Ediyor

Shell Herkesi Tasarruf’a Davet Ediyor

Her depoda yaklaşık 1 litreye varan tasarruf formüllü Shell FuelSave Diesel’i geçtiğimiz ay tüketicilerin kullanımına sunan Shell, sürücüler arasından FuelSave Tasarruf Takımı Üyeleri seçerek tasarruf bilincini yaygınlaştırmayı amaçlıyor.  Shell FuelSave’in marka elçiliğini üstlenen Burcu Esmersoy, kendisi gibi Shell Tasarruf Yakıtlarını kullanan ve tasarrufa gönül verenlerden oluşan takım üyelerinin belirlenmesi için tüm sürücülere tasarruf tecrübelerini paylaşma çağrısında bulunuyor.

www.shell.com.tr/burcuesmersoy ve www.shell.com.tr/fuelsave internet sitelerinden başvuru formunu dolduran sürücüler, kendi yakıt tasarrufu yöntemlerini ve tecrübelerini paylaşacaklar. En çarpıcı tecrübeyi paylaşan ve “Shell FuelSave Tasarruf Takımı Üyesi” olmaya hak kazanan sürücüler,  Shell’in tasarruf eğitimine katılmaya hak kazanacaklar. Shell, oluşturacağı FuelSave Takımı ile tasarruf bilincini Türkiye genelinde yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Shell & Turcas Pazarlama Müdürü Pınar Mavituna konuyla ilgili yaptığı açıklamada; Shell olarak müşterilerini ve filolarını tasarruflu yakıt kullanımı konusunda eğittiklerini ve bu eğitimler sonucunda filolarının yüzde 10 ve daha fazla oranda tasarruf sağladığına şahit olduklarını vurguladı. Bu eğitimleri şimdi de tüketiciye sunmanın mutluluğu yaşadıklarını belirten Mavituna şöyle dedi:

“Shell olarak, yakıt ekonomisi konusundaki öncülük misyonumuzu istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz. Yakıt ekonomisi konusunu dünyanın gündemine sunmuş bir kurum olarak bu konuda hem ürün geliştirme hem de bilinçlendirme çalışmalarına Türkiye’de 2006 yılından beri devam ediyoruz. Shell FuelSave Kurşunsuz 95 ürünümüz; piyasaya sunulduğu tarih olan Temmuz 2009’dan bu yana (2010 yılı sonuna kadar) kullanıcılarına yaklaşık 20 milyon litre tasarruf ettirdi. Buna ek olarak Türkiye’deki tüm dizel araç kullanıcılarının Shell FuelSave Diesel kullanması durumunda da yaklaşık olarak 311 milyon litrelik yakıt tasarrufu sağlanacağını öngörüyoruz.* Şimdi de tüketicilerimizi, tasarrufla ilgili gösterdiğimiz bu çabaya ve yapılan bu tasarruf miktarına katkıda bulunmaya davet ediyoruz.”

Daha fazla tasarruf mümkün!

Shell’de bilim insanlarının geliştirdiği Shell FuelSave Tasarruf yakıtlarının dizel ve benzinli araçlarda her depoda 1 litreye varan tasarruf sağladığını hatırlatan Shell FuelSave marka elçisi Burcu Esmersoy, sürücülerin araç kullanma alışkanlıklarında küçük değişiklikler yaparak tasarruf miktarını daha da yükseltebileceklerini belirtti. Esmersoy; “Tasarruf yapmak; hem bütçemiz hem de doğal kaynaklarımız açısından büyük önem taşıyor. Dünyanın geleceğini düşünen herkesi bu anlamlı yarışmaya katılarak “Shell FuelSave Tasarruf Takımı Üyesi” olmaya davet ediyoruz. Hep beraber daha fazla tasarruf yöntemi öğrenerek ve bildiklerimizi paylaşarak toplumsal bir bilgilenme hareketine de katkıda bulunabiliriz. Katılacak tüm sürücülere şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Shell Herkesi Tasarruf’a Davet Ediyor

    1. kükürt oranı fazla budaa motorda kurum yaptırıyor ve motor ömrü azaltıyor en az kükürt oranı bp ultimate euro dieselde var

    Comments are closed.

    Yukarı