Buradasınız
Home > Güncel > Sezona Noktayı Loeb Koydu

Sezona Noktayı Loeb Koydu

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun son yarışı olan Galler Rallisi’ni, şampiyonluğunu daha önce ilan etmiş olan Citroen Total takımının Fransız pilotu Sebastien Loeb kazandı ve kariyerinin 62. zaferine imza attı.

Co-pilotu Elena ile birlikte Citroen C4 WRC ile 36. kez yarış kazanan Loeb,  Cumartesi günü geçilen etaplarda en yakın takipçisi Petter Solberg ile farkı 19.1 saniye çıkarmayı başardı ve Pazar günü geçilen dört etapta da aynı erformansı sergileyince, sezonun son yarışında da kazanmayı bildi.

BP Ford Abu Dhabi takımının Fin pilotu Jari-Matti Latvala’nın üçüncü olduğu rallide Solberg, Latvala’nın 1 dakika 16 saniye önünde ikinci olmayı başardı.

Hirvonen ise Latvala’nın 18 saniye arkasında Focus RS WRC ile dördüncü sırada yer aldı. Citroen Junior pilotu Sordo da beşinci oldu.

[table id=54 /]

[table id=55 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı