Buradasınız
Home > Güncel > Seyahatler Mercedes İle Eğlenceye Dönüşüyor

Seyahatler Mercedes İle Eğlenceye Dönüşüyor

Sektörde 44. yılını dolduran ve 2010 yılında yüzde 60’ lık pazar payı ile yine en fazla tercih edilen şehirlerarası otobüs markasının üreticisi olan Mercedes-Benz Türk A.Ş., sektördeki öncü rolünü yeni teknolojilere, yalın süreçlere, insan kaynağının gelişimine, Ar-Ge çalışmalarına, otobüs ve kamyon fabrikalarına yönelik yatırımlarıyla güçlendirmeye devam ediyor.

Bu doğrultuda ürünlerinde güncel ihtiyaçları dikkate alan Mercedes-Benz Türk’ün Ar-Ge mühendisleri tarafından geliştirilen ilk fabrika çıkışlı koltuk arkası ekran sistemi “Mercedes-Benz Eğlence ve Bilgi Sistemi” artık şehirlerarası Mercedes-Benz Travego otobüslerde isteğe bağlı olarak sunuluyor.

Araç güvenliği, yolcu güvenliği ve yolcu konforu olmak üzere üç ana hedefe uygun olarak geliştirilen sistem, Avrupa standartlarında birçok teste tabi tutularak üretime alındı.

Mercedes-Benz Eğlence ve Bilgi Sisteminin üretim sürecinde araç kapsamına dahil edilmesiyle ;

  • sonradan montaj durumunda söz konusu olabilecek araç karoserisine zararları görülmüyor ve araç orjinalliği bozulmuyor,
  • araçtaki elektrik / elektronik sistemlerine zarar verilmiyor ve güvenlik tehlikeye girmiyor,
  • aracın ekonomik kullanımı için gerekli şartlar korunuyor ve
  • ek sistemlerin yetkili servis dışında bir serviste takılması nedeniyle Mercedes-Benz marka aracın elektrik garantisinin iptali gündeme gelmiyor.

Yolcunun araç içindeki kullanım alanını hiçbir şekilde kısıtlamayan fabrika çıkışlı Mercedes-Benz Eğlence ve Bilgi Sistemi, kullanıcı tarafından izleme pozisyonuna ayarlanabilen bir monitör ile sunuluyor.

Standart olarak Türkçe, İngilizce ve Almanca olmak üzere üç dil seçeneği bulunan Mercedes-Benz Eğlence ve Bilgi Sistemi monitör üzerinden  standart olarak 8  televizyon, 8 radyo kanalının yanısıra lisanslı film ve müzikleri içeriyor.

Ayrıca, navigasyon ve opsiyonel olarak sunulan yolcu gözü seçenekleriyke yolculuk konforunu arttırıyor.

TV ve radyo kanal sayısı isteğe bağlı olarak artırılabilen Mercedes-Benz Eğlence ve Bilgi Sistemi, 2 yıl garantili olarak sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı