Buradasınız
Home > Güncel > Seri Dışı Otomobil: Peugeot RCZ

Seri Dışı Otomobil: Peugeot RCZ

CARMEDYA – Seri Dışı Otomobil: Peugeot RCZ. Fransız otomobil üreticisi Peugeot, ilk kez 2007 yılında Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıttığı sportif coupe konsepti RCZ için seri üretime başladı.

Avusturya’nın Graz kentinde bulunan Magna Steyr fabrikasında üretimine başlanan kullanılmayan ilk model olma özelliğiyle Peugeot yetkilileri tarafından “seri dışı otomobil” olarak tanımlanıyor.

Seri Dışı Otomobil: Peugeot RCZ

200 adet üretilmesi planlanan otomobil öncelikle geçen Eylül ayındaki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda 48 saatten kısa sürede ön sipariş veren müşterilere teslim edilecek.

Peugeot RCZ, tavanın ve arka camın oluşturduğu çift tümsek ve kemer şeklindeki iki roll bar ile dikkat çekiyor. İdeal sürüş konumu, akıcı ve pürüzsüz çizgili torpido paneli ve sportif tasarım ise iç mekanı tanımlıyor. RCZ 384 litreyle sınıfının en cömert bagaj hacimlerinden birine sahip. İstenildiği takdirde arka bölümdeki iki koltuk yatırılarak bu hacim 760 litreye çıkartılabiliyor.  Arka koltuklar olmasına rağmen araç ancak iki kişi için yeterli kullanım alanı sunuyor.

Modelde 1.6 litre 156 HP, 2.0 litre 200 HP benzinli ve 2.0 litre 163 HP dizel motor seçenekleri sunacak.

Peugeot RCZ’nin sürüş keyfi ve güvenliğini arttıran ileri teknoloji donanım ve sürüş destekleri arasında ise ESP’li standart akıllı çekiş kontrolü, yokuşta kalkış desteği (standart), WIP COM 3D (üst gam multimedya sistemi), çift-xenon viraj farları gibi çok sayıda donanım özelliği yer alacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı