Buradasınız
Home > Güncel > Şenkalaycı Yoluna Devam Ediyor

Şenkalaycı Yoluna Devam Ediyor

1 Ocak’ta Arjantin’nin Mar del Plata Şehrinde 178 motosikletçinin start aldığı 8391km’lik zorlu ralli tüm zorluklara rağmen Şili topraklarında  devam ediyor.

Dakar Türk Takımı sporcularından Şakir Şenkalaycı efsane yarışa devam edebilen 119 motosikletçiyle birlikte 15 Ocak’taki finişe doğru bayrağımızı taşımayı sürdürüyor. Dakar Rallisi’nde 8 Ocak Pazar günü dinlenme günü olarak yaşandı.  9 Ocak Pazartesi günü tekrar başlayacak olan rallide finiş noktası Peru’nun Başkenti Lima’ya kadar daha 3 bin 848 km’lik bir yol var.

8. Etap Capiapo – Antofagasta arasında 245km’si özel etap olmak üzere toplamda 722 km olarak geçilecek.

Şakir Şenkalaycı Genel Klasmanda 24.37.23’lük derecesiyle 50. sırada yeni günün startını alacak.

2011 Dakar Rallisi’ne Türkiye Motosiklet Federasyonu desteği ile katılan Dakar Türk Takımı’nın co-sponsoru  KTM Spormoto, destek sponsorları ise, Salcano, Gefco Taşımacılık, Globe Scout Adventure Equipment, Go- Pro, Edox, The North Face, MAC Team, Power FM ve Digitürk Web TV.

Dakar Türk Takımı sporcuları,  Adım Adım oluşumuyla TOFD (Türkiye Omurilik Felçlieri Derneği) yararına yarış kilometreleri miktarında bağış toplamayı hedefliyor. Bu bağışlar ile akülü sandalye alınmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Ayrıca Dakar Rallisi, İddaa oyunu içerisinde yer alacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı