Buradasınız
Home > Güncel > Şekerpınar’dan Yeni Civic Sedan Üretimi Başladı

Şekerpınar’dan Yeni Civic Sedan Üretimi Başladı

Şekerpınar’daki fabrikasından yaptığı otomobil üretimiyle Türkiye otomotiv sektörüne önemli bir destek veren Honda, yeni Civic Sedan’ın üretim heyecanını yaşıyor. Otomobil severlerin uzun bir zamandan beri merakla beklediği yeni Civic Sedan, 19 Ocak 2011’de Şekerpınar fabrikasında üretim bandından çıktı. Yeni Civic Sedan’ın 2012’nin ilk haftasında Türkiye yollarında olması bekleniyor. Line-Off töreni sırasında hattan çıkan ilk otomobilin sembolik anahtarı bayiye teslim edildi.

Honda’nın Türkiye’de en çok talep gören modeli

Civic Sedan, Honda’nın Türkiye pazarında en çok talep gören otomobili olarak dikkat çekiyor. Güvenlikten konfora, performanstan görünümüne kadar baştan aşağı yenilenecek araç için otomobil severlerin Türkiye’de büyük bir talep göstermesi bekleniyor. Honda Türkiye fabrikasının lokomotifi olacak yeni Civic Sedan, Türkiye pazarının yanı sıra Avrupa’nın diğer ülkelerine de gönderilecek. Honda, 2012’de yeni Civic üretimi ile atağa kalkmayı ve hedeflerine ulaşmayı amaçlıyor.

Honda Civic Sedan Üretimi

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı