Buradasınız
Home > Güncel > SEAT’ın Yeni İkonu: IBL

SEAT’ın Yeni İkonu: IBL

SEAT Frankfurt Fuarı’nda gelecekteki modellerin tasarım DNA’sını taşıyan yeni konsept modeli IBL’i görücüye çıkardı.

SEAT’ın gelecekteki tasarım kimliğinin bir göstergesi olan IBL, iddialı ve kendine güvenli tasarımıyla ilgi çekti. Spor Coupe ile geniş sedanın bileşimi olan IBL, kaslı yan bölümü ve hızla hareket eden bir oku anımsatan tasarımı ile belli bir model değil gelecekteki SEAT tasarımı için bir felsefe olarak tanıtıldı.

Üç program seçeneği

20 inç jantları, LED farları ve dinamizmi ile bir spor araç özelliğine sahip IBL, geniş iç hacmi ve kendisine güveniyle bir geniş sedan araç özelliğini taşıyor. Hibrit teknolojisi kullanan araç, üç sürüş programına da sahip, “Travel” seçeneği ile rahat sürüş, “Efficiency” ile ekonomik yakıt tüketimi ve Sport ile de dinamik sürüş seçeneği sunuyor. Ön konsoldaki dokunmatik ekranı tüm araç içi eğlence ve bilgi sistemlerini kontrol ederken, IBL Google Earth’den yol ve trafik durumu da alıyor.

SEAT’ın yenilikçi ve öncü marka değerlerinin simgeleri

Frankfurt’ta Ibiza, Leon, Altea XL ve Alhambra modellerinin tüm versiyonlarını da tanıtan SEAT, geçen yıllardan taşıdığı geleneği de bozmayarak, basın mensuplarını DJ ve Lounge Party ile karşıladı. Basın gününde SEAT Lounge alanında, Cafe Del Mar DJ’yi Jose Padilla ve SEAT marka temsilcisi ünlü Formula 1 pilotu Jaime Alguersuari’nin de katıldığı partide basın mensupları günün yorgunluğu atma fırsatı buldu. 19 yaşında Macaristan Grand Prix’sinde piste çıkarak dünyanın gelmiş geçmiş en genç Formula pilotu olan Alguersuari ve elektronik müziği geniş kitlelere tanıtan Padilla, öncü ve yenilikçi SEAT marka değerlerini simgeliyor.

SEAT_IBL_CONCEPT1

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı