Buradasınız
Home > Güncel > Seat’ın Gözü SUV Pazarında

Seat’ın Gözü SUV Pazarında

Volkswagen Grup bünyesindeki Seat’ı 2016 yılında yollara çıkarmayı planladığı ilk SUV modelinin heyecanı sardı.

Avrupa genelinde yıllık 1 milyon adet araç satışıyla önemli bir yeri bulunan Seat, son beş yılda bu pazarda yüzde 40 büyüme göstermişti.

Markanın gösterdiği bu aşama doğal olarak İspanyol otomobil üreticisinin yeni pazarlara açılma konusunda cesaretlendiriyor.

Merakla beklenen SUV modelinin İspanya’da tasarlanıp, geliştirileceği açıklanırken üretileceği tesisle ilgili şimdilik resmi bir açıklama yapılmış değil. Ancak Seat’ın ilk SUV modeli için en büyük adayın Skoda’nın Yeti modelinin de üretildiği Çek Cumhuriyeti’nin Kvasiny bölgesindeki Skoda tesisi olduğunu da belirtmekte yarar var. Çek Cumhuriyeti’ndeki tesiste üretim yapmanın maliyetinin İspanya Martorell’deki Seat tesisine göre daha düşük olması da bu savı güçlendiriyor.

İspanyol markanın SUV modelinin temelini ise 2011 yılında Cenevre’de sergilenen IBX konsepti oluşturacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı