Buradasınız
Home > Güncel > Seat Ateca Ailesi Genişleyecek

Seat Ateca Ailesi Genişleyecek

CARMEDYA.COM – Seat, Şubat ayında tanıttığı SUV modeli Ateca’nın farklı versiyonlarını üreteceğinin sinyallerini veriyor. İspanyol üreticinin Paris otomobil fuarında sergilediği konsept aynı zamanda X-Perience ailesinin de genişleyeceğinin

Tıpkı León X-Perience modelinde olduğu gibi arazi kullanımına daha uygun bir yapıya sahip olan konseptin tamponlarında metalik gri renkli koruma bölümlerinin genişletildiği görülebilirken aynı korumalar kapıların alt kısmına da eklenmiş. Özel tasarım 18 inç çaplı jantlar araziye uygun lastiklerle donatılırken ön ve arka tamponda yer alan çıtalar, yan aynalar ve fren kaliperleri turuncuya boyanmış.

seat-ateca-x-perience-2

İç mekan tasarımı standart Ateca modellerinden farksız olan otomobilde farklı renkte döşemeler ve XP logolu parçalar görev yaparken kaput altında da tanıdık bir turbo Diesel motor bulunuyor. 2 litre hacimli ünite 190 beygir güç, 400 Nm tork üretebiliyor. 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzıman bu gücü dört tekerleğe aktarıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı