Buradasınız
Home > Güncel > Scania’nın En İyi Teknisyenleri Seçildi

Scania’nın En İyi Teknisyenleri Seçildi

Scania teknisyen takımlarının en iyisinin belirlendiği “TOP TEAM 2011” yarışması Türkiye finali Doğuş Otomotiv Scania Yetkili Servisleri Denizli-KCR Otomotiv, Konya Ağır Vasıta, Antalya-Başaran Otomotiv, Antakya-Sağ Otomotiv ve Adana-Aykan Otomotiv’in katılımı ile gerçekleştirildi. Doğuş Otomotiv Şekerpınar Eğitim Merkezi’nde Castrol’ün sponsorluğunda yapılan final yarışmasında birinci olan Sağ Otomotiv, 27-29 Mayıs tarihlerinde Belçika’da gerçekleştirilecek yarı finallerde, Ekim ayında İsveç’te düzenlenecek olan dünya finaline katılmak için ter dökecek. İki yılda bir düzenlenen TOP TEAM yarışmasında, yarı finali geçen on takım, İsveç’te yapılacak dünya finalinde yarışma şansı bulacak.

Doğuş Otomotiv Scania Satış Operasyon ve İş Geliştirme Müdürü Selçuk Aksakal, ödül töreninde yaptığı konuşmada bu yarışmanın Scania’nın satış sonrası hizmetlere verdiği önemi gösterdiğini belirterek “Top Team yarışmasının amacı dünyadaki en iyi Scania teknisyenlerini ortaya çıkartmak, teorik ve pratik olarak gerçekleştirilen bu yarışmada ekiplerin kendilerini geliştirmelerini sağlamaktır” dedi.

Aksakal şu bilgileri verdi:

“Yarışma 5 istasyondan oluşuyor. Bir istasyonda 50 sorudan oluşan test yapılıyor. Diğer 4 istasyonda pratik sınavlar gerçekleştiriliyor. Her istasyonda 3 ila 5 kişiden oluşan ekiplerin toplam 20 dakika süreleri oluyor. Doğuş Otomotiv eğitimcileri araç üzerinde bir arıza oluşturuyor. Ekipler kendilerine verilen bilgiler doğrultusunda arızayı bulmaya çalışıyorlar. Burada katılımcıların bilgisinin yanı sıra ekip çalışması da önemli bir rol oynuyor. Yarışma sırasında belki yanlış bildiklerini düzeltme, belki hiç bilmediklerini öğrenme fırsatı buluyorlar.”

Doğuş Otomotiv’in eğitime verdiği önemin altını çizen Aksakal, 2010 yılında yaklaşık 450 sürücüye sürüş eğitimi ve 450 Yetkili Satıcı/Servis personeline teknik ve ticari başta olmak üzere birçok branşta eğitim verdiklerini hatırlatarak “Top Team gibi yarışmalarla, bu eğitimlerin geri dönüşlerini test etme ve izleme fırsatı buluyoruz. Aldığımız geri dönüşlere göre eğitim programımızı da güncelliyoruz. Scania’nın tercihi Castrol’e de bizi destekleyen tüm katkılarından dolayı teşekkür ederiz.” dedi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı