Buradasınız
Home > Güncel > Scania Şantiyelerde De İddialı

Scania Şantiyelerde De İddialı

Scania, yeni inşaat serisi araçlarının dünya lansmanını İspanya’da gerçekleştirdi. Yenilenen inşaat serisinde fonksiyonellik, en zorlu çalışma sahalarında dayanıklılık ve maksimum çalışma süresi hedeflendi.

P ve G serisinden oluşan yeni inşaat serisi araçlarda şasi raylarındaki yenilikler, arazi moduna sahip yeni opticruise otomatik vites sistemi, düşük hızlarda dahi üstün frenleme performansı sergileyen Scania retarder göze çarpan yenilikler arasında yer alıyor. Ayrıca, Yeni İnşaat Serisinin yeni ön yüzünde, çelik tampon tasarımı sayesinde far gibi kırılgan ancak gerekli parçaların korunması ve tamir görmeden uzun süre çalışabilmesi amaçlanırken, yataklı-yataksız ve kısa kabin olarak ihtiyaca göre 3 farklı kabin serisi ile müşterilerinin beğenisine sunuluyor.

Euro 5, 6 ve EEV normlarına uygun motor seçenekleri ile pazara çıkan yeni inşaat serisi araçlarda, Euro 6 motorlar dışında biyodizel yakıt ile çalışma imkanı da bulunurken, 230-480 HP güç aralığındaki modellerde otomatik şanzıman seçeneği de sunuluyor. Güç seçenekleri ise Scania’nın en güçlü motoru olan 730 beygir gücüne kadar çıkabiliyor.

Scania Yeni inşaat serisi her türlü kullanım amacı ve sahasına uygun araçlara sahip geniş bir ürün yelpazesine sahip oldu. 4×2’den 8×4’e kadar her türlü çeker aks seçeneği bulunan araçlar 8×6’dan 12×4’e kadar özel siparişlere de cevap verebiliyor. Ayrıca yeni seri, müşteri isteğine göre damper, beton mikseri, değişken üstyapı, kancalı yükleyiciler ve hidroliftler gibi farklı üstyapı seçenekleri ile de teslim edilebiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı