Buradasınız
Home > Güncel > Scandinavia 2 Ailesi Genişliyor

Scandinavia 2 Ailesi Genişliyor

Continental şimdi de Scandinavia 2 lastik serisini beş yeni ebat ile daha da genişletiyor. Kamyon direksiyon aksı için üretilen yeni ebatlar 315/70 R 22.5 XL, 315/60 R 22.5 XL ve 355/50 R 22.5 XL, önümüzdeki dönemde daha fazla kullanılmaya başlanacak olan yeni araçların ergonomisi ve Euro 6 motorlarının extra ağırlıklarının ön akslara daha fazla yük bindireceği gerçeğinden hareketle üretiliyor. Böylece 355/50 R.22.5 XL ebadında yeni Continental HSW2 Scandinavia, 8 ton aks yüküne kadar kullanılabiliyor. Üç XL varyantı tahrik aksı için 295/60 R 22.5 ve 315/60 R 22.5 ebadında iki yeni düşük kesitli lastiklerle tamamlanıyor.

Yeni Scandinavia 2 serisinin direksiyon aksı lastikleri, uzunlamasına ve çapraz kanallar ile yivlerden oluşan yenilikçi profil tasarımlarıyla farklı yol yüzeylerinde en uygun yol temasını sağlıyor. Lastiklerin geliştirilmiş yumuşak taban yüzey karışımları, buzda ve sertleşmiş karda mükemmel bir kavrama sağlarken geniş sırt olukları da viraj alışlarda ortaya çıkan çapraz güçlere karşı mukavemet sağlıyor.

Continental Scandinavia serisinin iki evreli profil tasarımı sayesinde, lastikler kış kullanımı sırasında maksimum kavramayı sağlamakta ve kış lastiği olarak hizmet ömrünü bitirmeye yakın olduğu dönemde ise, taşıma kapasitesi ve sürüş dengesi ile yakıt tüketimine olumlu etki yapan bir yaz lastiğine dönüşerek hizmetine devam eden çok yönlü bir lastik haline geliyor.

ContiScandinaviaXL_2

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı