Buradasınız
Home > Güncel > SAVA’dan Yeni Lastik Serisi

SAVA’dan Yeni Lastik Serisi

SAVA,  Avant 4 ön aks ve Orjak 4 çeker aks lastiklerden oluşan yeni serisini Avrupa ile aynı zamanda Türk tüketicilerine sundu.

Son teknoloji ile üretilen Sava Avant 4 ön aks lastikler; yuvarlanma direnci ve kilometre performansından ödün vermeden sunduğu düşük yakıt tüketimi, üstün yol tutuşu, ıslak zeminde kısa frenleme performansı ve düşük gürültü seviyesi ile öne çıkıyor.

Bir önceki jenerasyon lastiği Avant A3’ten daha üstün özelliklere sahip olan yeni Sava Avant 4, omuz aşınmasına karşı dayanıklılığı artıran, yol tutuş hissini geliştiren geniş ve yoğun ince kanallı blok yapısına sahip. Bu sayede, ıslak yolda daha güvenli sürüş sağlarken, dört mevsim performansı yanında düşük gürültü seviyesi ile öne çıkıyor. Kilometre performansı üzerine de yoğunlaşan Sava,  lastik ağırlığını azaltarak ekonomik taşıma avantajı sağlıyor.

Avant 4 ön aks lastikler ve Orjak 4 çeker aks lastiklerde Sonlu Eleman Analizi(SEA) Teknolojisi bilgisayar yazılımı kullanılarak desenin yere daha düzgün basması ve bu sayede, düzgün aşınma ve uzun ömür sağlanıyor. Orjak 4 derin dişli yapısı sayesinde; yüksek kilometre performansının yanında, lastiğin tüm ömrü boyunca kar ve yağmur gibi zorlu kış hava koşullarında üstün çekiş gücü sağlıyor.

Yarı açık omuz tasarımıyla ıslak yolda patinaj direnci ve daha fazla kış avantajı sağlayan Orjak 4 çeker aks lastiğin dişleri, kendi kendine temizlenme özelliğine de sahip…

Orjak 4 temel performans alanlarında selefi Orjak O3 modelinden daha iyi avantajlar sunuyor.  Toplamda kilometre performansından ödün vermeden, yuvarlanma direncinde yüzde 6 oranında yakıt tasarrufu sağlıyor. Yeni lastiklerin azaltılan ağırlıkları, artırılmış taşıma yükü açısından da fayda sağlıyor.

Yeni Sava Cargo C3 Plus treyler lastiği…

Yeni Sava Avant 4 ve Orjak 4 aynı zamanda Sava Cargo C3 Plus treyler lastiğini de tamamlıyor. Hem uzun mesafe hem de bölgesel taşımacılık operasyonları için geliştirilen Sava Cargo C3 Plus, beş zigzag kanal yapısı ile birlikte geniş yekpare altı-kuşak diş desenine sahip. Bu sayede; lastik, tüketicilerine sunduğu mükemmel kilometre performansı ve ıslak zeminde kısa frenleme performansı sayesinde yol güvenliğini artırıyor.

Tüm yeni ürünlerin kaplanabilir olması çevreye ve ekonomisine önem veren nakliyeciler için büyük önem taşıyor.

Yeni lastiklerin ebatları :

  • 295/80R22.5 152/148M
  • 315/70R22.5 154/150L (152/148M)
  • 315/80R22.5 156/150L (154/150M)

Yeni Sava Cargo Plus treyler lastiği 385/65R22.5 ebadında üretiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı