Buradasınız
Home > Güncel > Sanal dünyada McLaren’in kozu Jenson Button

Sanal dünyada McLaren’in kozu Jenson Button

CARMEDYA.COM – Her geçen yıl daha büyük önem kazanan sanal yarış organizasyonlarında bu yıl markalar gerçek pistlerde zaferler kazanan yıldızları da kadrolarına katmaya başladı.

Nisan ayının sonunda gerçekleşen ilk ayakla start alan 2020 SRO E-Sport GT sezonunda McLaren’in kozu ise 2009 Formula 1 Dünya Şampiyonu Jenson Button oldu.

Jenson Button

Covid-19 krizi nedeniyle ertelenen SRO GT World Challenge motor yarışı etkinlikleri ile AWS yarış simülasyon oyunu Powered by resmi GT World Challenge olan Assetto Corsa Competizione kullanılarak çevrimiçi bir e-spor serisi tasarlandı. 5 aşamalı gerçekleşen yarışlarda, ayrı kategorilerde yarışan üç sınıf arasında her sınıfın en iyi performans gösterenleri büyük finalde kozlarını paylaşacak.

Bu yarışlarda 10 pilot ile temsil edilen McLaren’in 6 pilotu gerçek dünyadan transfer edilmiş durumda. Pilotlar arasında en dikkat çekeni ise hiç kuşkusuz Jenson Button. Button bu sezon McLaren 720S GT3 ile sanal pistlere çıkacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı