Buradasınız
Home > Güncel > Şampiyonluk O’nun İşi

Şampiyonluk O’nun İşi

Dünya Ralli Şampiyonası’nda bitime iki yarış kala Citroen’in Fransız pilotu Sebastien Loeb kendi evindeki yarışı kazanarak, 7. kez Dünya Şampiyonluğu’na ulaştı ve büyük bir başarıya imza attı.

Sezonun sondan üçüncü yarışı olan Fransa Rallisi, Korsika Adası’nın Almanya sınırına yakın Alsace bölgesinde gerçekleştirildi. Yarış boyunca yüksek performansıyla rakiplerinden daha hızlı olmayı başaran Loeb, kariyerinin 60. zaferine takım arkadaşı Dani Sordo’nun 35.7 saniye önünde ulaşarak, şampiyonluğunu erken ilan etti.

Asfalt karakterli yarışta üçüncü sırayı ise Petter Solberg, Sordo’nun 41.1 saniye arkasında elde etti. Yarışta Latvala dördüncü, Hirvonen ise beşinci olmayı başardı.

Elde edilen sonuçla Citroen takımı da altıncı kez markalar klasmanında birinciliğini ilan etmiş oldu.

[table id=37 /]

[table id=38 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı