Buradasınız
Home > Güncel > Rüya Gerçek Oluyor: 16C Galibier

Rüya Gerçek Oluyor: 16C Galibier

Rüya Gerçek Oluyor: 16C Galibier. Bugatti geçen yıl tanıttığı 16C Galibier konsepti için üretim kararı aldı. Markanın ünlü Veyron modeli üzerine araç geliştirildi. Ayrıca firma yetkililerinin hiper sedan olarak tanımladığı yepyeni bir sınıfın kapısını açan dört kapılı otomobilin 2013 yılında yollara çıkması planlanıyor.

Bugüne kadar VW Grup bünyesindeki diğer markalar kadar ilgi görmeyen ve ekonomik durgunluk nedeniyle bütün planlarını sadece Veyron siparişleri üzerine yapan Bugatti, yeni konseptiyle katıldığı tüm otomobil fuarlarında yoğun ilgiyle karşılaşınca durum değişti.

Rüya Gerçek Oluyor: 16C Galibier

Müşterilerden gelen yoğun talep karşısında yetkililerin dikkatini çeken Bugatti için bu konseptin hayata geçmesinin markanın tarihinde önemli bir dönüm noktası olacağını söylemek sanırım çok da yanlış olmaz.

Markanın dört kapılı 16C Galibier modeli yapılan açıklamaya göre 300 adet üretilecek ve fiyatı 3 trilyon liranın biraz üzerinde olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı