Buradasınız
Home > Güncel > Rus ve Ukraynalı Editörler Civic ile Antalya’da Buluştu

Rus ve Ukraynalı Editörler Civic ile Antalya’da Buluştu

Honda’nın, Türkiye fabrikasında üretilen ve yurtdışına da ihraç edilen yeni Civic sedanını, Rusya’nın ve Ukrayna’nın önde gelen otomobil editörleri de test etme imkanı buldu. Rus ve Ukraynalı gazeteciler için 9 – 12 Şubat 2012 tarihleri arasında Antalya’da test sürüşü etkinliği düzenlendi. Honda Japonya’dan Civic sedanın tasarım ekibinden Shingeo Okui ve Mitsuaki Higaki ile Honda Türkiye Direktör Yardımcısı Hideki Shinjo ve Pazarlama Müdürü Can Eroskay ’ın da katıldığı etkinlikte gazeteciler Antalya Serik ve Side arasında yeni Civic’in tüm versiyonlarını test etme imkânı buldu.

44 gazeteci geldi

Rusya ve Ukrayna’dan toplam 44 gazetecinin katıldığı etkinlikte editörlerin yeni Civic hakkında merak ettiği tüm soruları Civic Sedan’ın tasarımcıları cevapladı. Dream, Premium ve Elegance olmak üzere üç farklı donanım seçeneğiyla sunulan yeni Civic sedan Rusya ve Ukrayna’nın da içinde bulunduğu 10 ülkeye  ihraç ediliyor.

1,6 litre i-VTEC motor,  yeni Civic Sedan’da 5 vitesli düz ve 5 vitesli otomatik şanzıman seçenekleriyle birlikte sunuluyor. Aracın yeni motorunda hem sürtünmeyi hem de emisyonları azaltan ve yakıt tasarrufunu artıran kapsamlı değişiklikler bulunuyor. Üstten tek egzantrikli (SOHC) 1,6 litre sıralı 4 silindir tasarımlı, 16 supaplı i-VTEC motor aynı zamanda değişken emme manifolduna sahip. Civic Sedan’ın motoru 6500 devirde 125 beygir gücü üretiyor ve 4300 devirde 152 Nm. tork sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı