Buradasınız
Home > Güncel > Rolls-Royce’dan Paris’e Özel Koleksiyonlar

Rolls-Royce’dan Paris’e Özel Koleksiyonlar

CARMEDYA.COM – Dünyanın en prestijli otomobil markalarından Rolls-Royce Motor Cars, Paris Motor Show’da markanın Phantom modeline daha fazla ayrıcalık kazandıran Phantom Metropolitan Collection’ın örtüsünü kaldırdı.

Türkiye Distribütörlüğünü Royal Motors’un yürüttüğü İngiliz üreticinin ilk kez 2003 yılında tanıttığı Phantom modeli, lüks otomobiller arasında el yapımı malzemelerin kullanıldığı ve özenle tasarlanan iç ve dış tasarımıyla özel bir yere sahip.

Phantom Metropolitan Collection ise  üst düzey lüks konforunu yaşamayı seven, aynı zamanda modern şehir yaşamının bir parçası olan müşterilerine hitap ediyor. Araç yüksek kaliteli ahşap malzemelerin başarılı işçilikle, dekoratif birer sanat eserine dönüştüğü özel bir iç mekan tasarımına sahip. Aracın aria koltuğuna oturduğunuz anda bu ahşap malzemeler, ön koltuğun arkasına yerleştirilen ve üzerine şık bir kent silüeti yerleştirilen yemek masalarının üzerinde hoş bir ortam yaratıyor. Sadece bu silüetlerin oluşması için 500 parça ahşap malzeme kullanıldığını da belirmekte yarar var. Tepsi açıldığında ise sizi bu kez farklı bir açıdan tasarlanmış kent silüeti bekliyor. Bu silüet aracın ön panelini boydan boya geçen ahşap bölümde de aracın birçok yerinde olduğu gibi yerini alıyor.

Rolls-Royce Phantom Metropolitan Collection

Bu el yapımı aracın koltuk sırtlarında dokuma şeklinde ve aracın dış gövdesinde gökdelenlerden oluşan bir silüet şeklindeki özel imza onun bir Phantom Metropolitan Collection olduğunun altını çiziyor.

Yine bu özel aracın diğer modellerden farklı ve çok özel bir sati de bulunuyor. Rolls-Royce Motor Cars tarafından geliştirilen Bespoke saat, aynı zamanda aralarında İstanbul’un da olduğu 24 farklı büyük kentin saat dilimini de gösteriyor.

Fuarda ayrıca Phantom ailesinin diğer özel bir üyesi Phantom Drophead Coupe Waterspeed Collection serisi de segileniyor.

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe Waterspeed Collection

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı