Buradasınız
Home > Güncel > Renault’nun Paris Kozları: Espace ve EOLAB

Renault’nun Paris Kozları: Espace ve EOLAB

CARMEDYA.COM – Fransız otomobil üreticisi Renault, kendi evinde düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’nda gerek sıra dışı standı, gerekse de yenilikleriyle en çok ilgi çeken markalardan biri oldu.

Renault markası, Paris Otomobil Fuarı’nda iki dünya prömiyeri gerçekleştiriyor. Yeni Espace ve merakla beklenen EOLAB konsepti yüzünü ilk kez bu fuarda gösteriyor.

Markanın amiral gemisi niteliğindeki modeli Espace son derece kapsamlı bir dönüşüm geçirdi. Havacılık dünyasından esinlenerek tasarlanan Yeni Renault Espace büyük bir crossover’ın hatlarını sağlam bir görünüm ile birleştiriyor. Otomobilin hem beş hem de yedi koltuklu versiyonunda ustaca düşünülmüş iç mekan modülerliği sunuluyor.

Renault Espace

Renault aynı zamanda kendine özgü “Initiale Paris” versiyonunu da Renault Espace ve Clio ile sunuyor. “Initiale Paris” versiyonu Renault modellerinin lüks versiyonlarında sunulacak.

EOLAB, Renault’nun çevre konusunda inovasyon sembolü olan, markanın ultra düşük yakıt tüketimi elde etmenin yollarını araştıran yepyeni prototipi. Kombine NEDC döngüsündeki tüketimi 1 litre/100km düzeyinde; bu da 22g CO2/km’ye denk geliyor.

Renault Paris Fuarı’nda ayrıca Twingo modelini de sergiliyor. Orijinalinin piyasaya çıkarılmasından yirmi yıl sonra Renault, sloganı “Invent a life to go with your Twingo” (Twingo’yla gidebileceğiniz bir hayat kurun) reklam kampanyasına gönderme yapıyor.

Renault Twingo

Renault, Paris Otomobil Fuarı’nda yüzde 100 elektrik motorlu süper şehirli ZOE ile basına hizmet veriyor. Fuarın basın günlerinde bir düzine ZOE katılımcı medyaya farklı salonlar arasında shuttle hizmeti verdi.

Renault standında ayrıca elektrik motorlu araç teknolojisini daha da ileriye taşımak için Formula E aracı Spark-Renault SRT-01E de sergileniyor. Motor sporları yeni bir çağa taşıyacak 2014/15 Formula E şampiyonasının aynı zamanda teknik ortağı olan Renault, Formula E’yi elektrik motorlarını ve pilleri hem performans hem de menzil açısından ilerletme alanı olarak ele alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı