Buradasınız
Home > Güncel > Renault’nun da Pick Up Modeli Geliyor

Renault’nun da Pick Up Modeli Geliyor

CARMEDYA.COM – Renault’nun geçtiğimiz yıl Frankfurt otomobil fuarında konsept halini tanıttığı Alaskan seri üretime geçiyor. Önceden de tahmin edildiği gibi aracın temelleri Nissan’ın başarılı modeli Navara’ya dayanıyor.

Önden bakıldığında hem konsepte hem de diğer Renault modellerine benzerliği dikkat çeken araçta LED farlar, kromajlı ön panjur, mat metal çerçevelere sahip sis farları ve yine aynı yapıda tampon altı koruması görülebiliyor. Yandan bakıldığında Navara ile olan benzerliği fark edilen araçta aynı basamaklar ve tavan rayları kullanılırken jant tasarımları farklı. Kasa bölümünde büyük bir sürpriz sunmayan pick up, kromajlı tampon ve dik stoplarla tanıdık bir görünüme sahip.

İç mekanını da Navara’dan alan aracın gösterge panelinde süslemeler farklılaştırılsa da orta konsolda yer alan kumanda düğmeleri Nissan modellerinde de yer alıyor. Kabinde göze çarpan en büyük yenilikse daha köşeli bir göbek kısmına sahip direksiyon simidi.

Kaput altında da sürpriz sunmayan Renault, 2.3 litre hacimli turbo dizel motorunun 160 ve 190 beygir güç üretebilen seçeneklerini üretecek. Ayrıca bazı pazarlarda 2.5 litre hacimli, 160 beygir güç üretebilen benzinli motor da satışta olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı