Buradasınız
Home > Güncel > Renault’dan 2 Yeni Konsept

Renault’dan 2 Yeni Konsept

Cenevre’de  2 yeni konsept model Captur ve R-Space’ı tanıtan Renault, elektrikli modelleriyle de ön plana çıkıyor. Herkes için elektrik motorlu araç ile, Twizy’nin başlangıç fiyatının açıklanması, Kangoo Maxi Z.E. versiyonunun çıkarılması  ve Kangoo Z.E. ile Fluence Z.E.’nin reel kullanımdaki menzilleri ile elektrik devrimi yoluna devam ediyor.

2011 Cenevre Otomobil Fuarı vesilesiyle Renault, konsept modeli R-Space’i günışığına çıkartıyor. R-Space, 110 beygir güç üreten  900 cm3 lük  3 silindirli turbo benzinli bir motor ve çift kavramalı Efficient Dual Clutch  vites kutusu ile donatılmış. Bu motor, Renault tarafından gelecek yıldan itibaren çıkarılacak Energy TCe isimle modüler TCe motorları gamının öncülüğünü yapıyor.

Geçtiğimiz  10 Şubat günü tanıtımı yapılan Captur ise, Renault 2016 – Drive the Change planının temel direklerinden biri olan tasarım stratejini yansıtan ikinci konsept model. Bu sportif, cömert ve atletik formlu SUV bir çiftin tek başlarına dünyayı keşfetmelerini sembolize ediyor. Küçük silindir hacimli çift turbolu diesel motoru sürüş keyfi ile birlikte performans ve düşük CO2 salımlarını bir araya getiriyor.

Captur yeni 1.6 dCi temelinde geliştirilmiş olan bir konsept çift-turbo dizel motor ile donatılmış. Çift kavramalı EDC vites kutusu ile eşleşen bu motor kilometrede 99 gram CO2 emisyonuyla dikkat çekiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı