Buradasınız
Home > Güncel > Renault Twingo’ya Sportif Seçenek

Renault Twingo’ya Sportif Seçenek

CARMEDYA.COM – Renault’nun sportif modellerinin sayısı artmaya devam ediyor. Fransız üreticinin arkadan motor ve arkadan itiş ikilisine sahip tek otomobili olan Twingo bu sefer güçlenen araç oldu.

Dışarıdan bakıldığında bu araca özel olan bakır gövde rengi, grafikler ve koyu renkli 17 inç çaplı jantlardan ayırt edilebilen otomobilin arka bölümünde de egzoz sisteminin çiftli çıkışı dikkat çekiyor. Arka camın devamı olan bagaj kapağı ve spoilerse Twingo’nun kardeşleriyle paylaştığı detaylar arasında.

Süspansiyon ve direksiyon sistemleri elden geçirilirken ESP’si de yeniden kalibre edilen otomobilin turbo beslemeye sahip olan 0.9 litre hacimli motoru 110 beygir güç, 170 Nm tork üretebiliyor. Arkadan itiş sistemine sahip olan Twingo GT’de manuel şanzıman standart olarak sunulacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı