Buradasınız
Home > Markalar > Dacia > Renault ilk çeyrekte pazar lideri

Renault ilk çeyrekte pazar lideri

RENAULT İLK ÇEYREKTE TOPLAM PAZAR LİDERİ

CARMEDYA.COM- Renault, 2018 yılının ilk çeyreğinde yüzde 16,5 pay ile 19. yılında da binek otomobil pazarında liderliğini sürdürüyor.

Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş konuya ilişkin şunları söyledi :

“Renault Grubu markaları ile yılın ilk çeyreğinde 29 bin 268 satış kaydederek toplam pazardan 18,5 pay elde ettik. Renault olarak 2017 yılında elde ettiğimiz toplam pazar liderliğini, ilk çeyrekte de korumanın gururunu yaşıyoruz. Megane Sedan’ın Türkiye’nin en çok tercih edilen otomobili unvanını yeniden elde etmesinden de ayrıca mutluluk duyuyoruz. Yeni Duster ve diğer modelleri ile Dacia, marka sıralamasında yükselmeye bu yıl da devam edecek.”
Otomotiv Gazetecileri Derneği tarafından 2017’de “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçilen Megane Sedan, 9 bin 98 satış adedi ile yılın ilk çeyreğinde Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olarak yer alıyor.

Megane Sedan’ın yanı sıra Symbol, Clio HB, Clio Sport Tourer ve Captur modelleri, bu dönemde kendi segmentlerinde (C1, B1, B2, B3, B7) lider konumda bulunuyor.

Dacia, marka sıralamasında 7. sırada

Dacia markası, binek+hafif ticari araç pazarında kaydettiği 6 bin 726 satış adedi ve 4,2 pay ile 7. marka konumunda yer alıyor.

Mart 2018’de Türkiye lansmanı gerçekleştirilen Yeni Duster, C SUV segment lideri, Lodgy ise C4 segment lideri olarak yer alıyor.

Benzer yazılar

Yukarı