Buradasınız
Home > Güncel > Renault Grand Scénic Sahnede

Renault Grand Scénic Sahnede

Fransız üretici Renault, MPV modellerinden Grand Scénic’i yeniledi. Mart ayında tanıtılan Scénic’in uzatılmış bir versiyonu olan otomobil tasarım olarak büyük yenilikler sunmasa da kardeşi gibi bazı ilginç detayları bulunuyor.

Kaslı bir görünüme sahip olan otomobil şişkin çamurluklar, kontrast renkli tavan, siyah renkli sütunlar, LED aydınlatma grubu ve standart olarak sunulan 20 inç çaplı jantlar gibi detaylara sahip. Daha kısa yapılı kardeşinden farklı olan arka bölümdeyse D sütununa doğru uzayan stoplar görülebiliyor.

İç mekanında, son aylarda yenilenen diğer Renault modellerinde olduğu gibi alt bölümü düzleştirilmiş direksiyon simidi, dijital gösterge paneli ve orta konsolda yer alan büyük dokunmatik ekran dikkat çekerken bagaj hacmi, 5 kişilik kullanımda 718 ile 866 litre arasında değişiyor.

Kaputu altında da tanıdık üniteler kullanan Renault, 1.2 litre hacimli benzinli motorun 115 ve 130 beygir güç üretebilen versiyonlarını sunarken 1.5 litre hacimli dizel ünite 110 beygir gücünde. Daha güçlü seçenekler isteyen müşteriler için sunulan 1.6 litre hacimli dizel motorunsa 130 ve 160 beygir güç üretebilen iki seçeneği bulunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı