Buradasınız
Home > Güncel > Renault Clio RS Makyajlandı

Renault Clio RS Makyajlandı

CARMEDYA.COM – Renault’yu B segmentinde temsil eden Clio’nun geçtiğimiz ay makyajlanmasının ardından gözler, bu otomobilin yüksek performanslı seçeneklerine çevrilmişti. Bizleri çok bekletmek istemeyen Fransız üretici bu otomobilleri güncellemeleriyle birlikte tanıttı.

Daha düşük güçlü kardeşleri gibi görünümünde büyük yenilikler bulunmayan araçta LED farlarla birlikte daha önce RS 16 konseptinde gördüğümüz LED sis faları bulunuyor. 17 inç çaplı jantlar standart olarak sunulurken Trophy seçeneğinde jantlar 18 inç çaplı. Clio RS’in arka bölümünde yine LED teknolojisine sahip stoplar bulunuyor.

Kaputu altında görev yapan 1.6 litre hacimli motorun 200 ve 220 beygir güç üretebilen seçenekleri sunulurken yüksek güçlü versiyon sadece Trophy ile birlikte alınabiliyor. Sportif şasi ve alçaltılmış süspansiyon sistemine sahip olan bu araç 0’dan 100 km/s sürate 6.6 saniyede ulaşabilirken maksimum sürati 235 km/s. Ayrıca yine Trophy’ye özel bir donanım olarak opsiyon listesinde yer alan Akrapovič egzoz sistemi gösterilebilir.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı