Buradasınız
Home > Güncel > Renault Clio R.S. 16 Monaco’da Tanıtılacak

Renault Clio R.S. 16 Monaco’da Tanıtılacak

CARMEDYA.COM – Fransız üretici Renault, hem RenaultSport departmanının 40. yaşını hem de Formula 1’e geri dönüşünü özel bir konseptle kutluyor. Clio RS temelleri üzerine geliştirilen otomobil göründüğünden çok daha güçlü.

Daha ilk bakışta farklı tasarım detayları dikkat çeken aracın sis farları, RenaultSport logosu şeklini alırken gövde üzerine farklı grafikler eklenmiş. Hafifletilmiş jantlar ve logoyla birlikte ön panjur siyaha boyanırken LED farlar, büyütülmüş spoiler ve difüzör, genişleyen çamurluklar ve daha kalın yan etekler bu farklılıkları tamamlıyor.

60 mm genişletilen gövdeye sahip olan konseptin frenleri ve 6 ileri vitesli şanzımanı gibi turbo beslemeye sahip, 2 litre hacimli motoru da Mégane RS’ten alınmış. 275 beygir güç üretebilen ünitenin maksimum torkuysa 360 Nm.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı