Buradasınız
Home > Güncel > Renault Austral son testlere girdi

Renault Austral son testlere girdi

CARMEDYA.COM – Renault’nun kısa bir süre önce adını duyurduğu yeni nesil SUV modeli Austral, geliştirme sürecinin bir parçası olan zorlu dayanıklılık testlerinin son aşamasına girdi.

Fransız otomobil üreticisinin elektrikli otomobilleri kapsayan yeni CMF-CD3 platformundan yükselen Austral, markanın en yeni nesil E-Tech hybrid teknolojisini kullanacak.

Test sürecinde yaklaşık 100 araçlık bir filo toplamda 2 milyon kilometre yol kat etmiş olacak ve araçların çeşitli bileşenlerinin güvenilirliği ve uzun ömürlü olup olmadığına dikkat edilecek.

Renault’nun yeni SUV’u önceki kontrollerin sonuçlarını doğrulamak için Fransa, İspanya, Almanya ve Romanya’yı geçecek. Test boyunca 900 yüz sürücü, gerçek yaşam koşullarında 600 bin km’lik yol katederken, kalan 1 milyon 400 bin km’lik test ise pistte gerçekleşecek.

Bu testler, ekiplerin yeni CMF-CD3 platformunda ve sürücü yardım sistemlerinde yapılan ayarlamaları ve ayrıca süspansiyon sisteminin ses geçirmezliğini ve konforunu onaylamasını sağlayacak, böylece gelecekteki müşteriler en iyi koşullardan yararlanabilecek.

Tam elektrikli bir motor serisi

Güç aktarma organlarında da kontroller yapılıyor. Renault Austral sadece benzinli hibrit seçeneklerine sahip olacak. 12V hafif hibrit teknolojisine sahip 1.3 TCe ünitenin yanı sıra bir ilk olarak 48V hafif hibrit teknolojisine sahip 1.2 TCe ünite de yer alacak.
Bu motor yelpazesi, emisyonu 105 gr/km’ye indirirken, gücü ise 200 hp’ye kadar çıkarabilecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı