Buradasınız
Home > Güncel > Redüktör Devinden Türkiye’ye Dev Yatırım

Redüktör Devinden Türkiye’ye Dev Yatırım

1931 yılında kurulan Almanya Bruchsal merkezli, hareket teknolojileri alanında faaliyet gösteren SEW-EURODRIVE, Avrupa, ABD, Kanada Çin-gibi endüstrileşmiş birçok ülkeden sonra 7 milyon Euro’nun üzerinde bir yatırımla yeni fabrikasının kapılarını 15 Haziran 2012’de gerçekleştirdiği bir törenle Gebze’de açtı.

SEW-EURODRIVE, redüktörlü motorları, frekans inverterleri, servo hareket sistemleri, dağıtık otomasyon sistemleri ve endüstriyel redüktörleri ile hareketin olduğu her yerde güvenle kullanılmaktadır. Gebze fabrikasında standart  ve endüstriyel redüktör montajı, elektrik motorları montajı ve SEW’in portföyündeki tüm ürünlerin satışı ve servis üzerine hizmet verilecek. Toplam 11.000 m2 kapalı alanda kurulan ve 4000 m2 ofis alanına sahip fabrikada, 50 çalışan ile ayda 1000 adet redüktörlü motor montajı yapılacak.

2011 yılını dünya genelinde 2 milyar Euro’nun üzerinde ciroyla kapatan SEW-EURODRIVE, 81 yıllık tecrübesiyle dünya genelinde 45 farklı ülkede 15 üretim tesisi, 75 montaj fabrikası ve 14 bin çalışanıyla hizmet veriyor.

Hareketli sistemlerin olmazsa olmaz bileşenleri redüktörlü motorlar, günlük hayatımızda dile getirmesek de yaşantımızın akışında görev alan gizli kahramanlar aslında. Günlük yaşantıda hareketin olduğu her yerde örneğin havaalanlarında, limanlarda, , depolama sistemlerinde, konveyörler, liftler, taşıma ve nakil makinalarında redüktörlü motorlar görev alıyor.

SEW-EURODRIVE ürünleri; otomotiv, lojistik, gıda ve içecek, çimento ve maden, petro kimya, kimya ve ilaç, tekstil, ağaç, inşaat ve inşaat materyalleri sektörlerinde aktif olarak kullanılıyor.

Açılış töreninde yatırım ve hedefler üzerine bir konuşma gerçekleştiren SEW-EURODRIVE Türkiye Genel Müdürü Serra Sayman, Gebze’de faaliyete geçecek yeni fabrikayla müşterilerine daha kısa teslim süresi, daha iyi servis ve daha geniş montaj portföyü sunacaklarını belirtti.

Önümüzdeki 5 yılda pazar payını arttırarak ciro ve teknik personel sayısını 2 katına çıkarmayı planladıklarının altını çizen Sayman, “Teknik bilgi, yeterlilik ve müşterilere çözüm ortaklığı konusundaki  liderliğimizi pazar payımıza da yansıtmak en büyük hedefimiz” dedi.

Drive Technology Center (DTC) yani Hareket Teknolojileri Merkezi ünvanı ile kurulan Gebze fabrikasının, SEW’in bölgede etkinliğinin artmasında büyük önem taşıdığını vurgulayan Serra Sayman, sadece Türkiye pazarına değil komşu ülkelere de endüstriyel redüktör ve motorlu redüktör montajı, yedek parça temini, servis ve teknik eğitim hizmetlerinin bu fabrikadan sağlanacağını ekledi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı