Buradasınız
Home > Güncel > Red Bull Markalar Şampiyonu

Red Bull Markalar Şampiyonu

Şampiyonluğunu geçen yarışta ilan eden Red Bull pilotu Sebastian Vettel, sezon sonuna 4 yarış kala yapılan Kore Grand Prix’sinde zaferi yine kimseye bırakmadı.

Güney Kore’nin başkenti Seul’un 400 kilometre güneyindeki Magpo’da bulunan Yeongam dar yapısıyla özellikle geçişlerin zor olduğu bir pist özelliğine sahip.

Sezonun 16. yarışının gerçekleştiği Güney Kore’deki mücadeleye, sıralama turlarında en iyi dereceyi yapan Lewis Hamilton ilk cepte başlarken, Vettel ise ikinci cepten start aldı.

Toplam 55 tur üzerinden yapılan yarışta iyi bir çıkış yapan Vettel, ilk turda doğru zamanlamayla öne geçmeyi başardı ve zorlu mücadeleyi Hamilton’ın 12 saniye önünde tamamlayarak, bu sezon 10. kez kazanmayı bildi.

Podyumun üçüncü basamağına diğer bir Red Bull pilotu Mark Webber çıkınca, Red Bull da markalar klasmanında şampiyonluğunu Güney Kore’de ilan etmiş oldu.

Jenson Button’ın dördüncü olduğu yarışta Alonso beşinci, Massa ise altıncı olarak puan almayı başardı. Yedinci sırada Alguesuari, sekizinci Rosberg, dokuzuncu Buemi ve puan alan son pilot Paul di Resta onuncu sırada yarışı tamamlayan isimler oldular.

Vettel son üç yarışı da kazanması halinde 2004 yılında 13 zaferle sezonu tamamlayan Schumi’nin rekoruna ortak olacak.

Bu arada yarış sırasında Schumi’nin aracına çarparak yarış dışı kalan Petrov ise yapılan incelemeden sonra gelecek yarış olan Hindistan Grand Prix’sinde sıralama turlarında elde ettiği cebin beş sıra arkasından yarışa başlama cezası aldı.

[table id=124 /]

[table id=125 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı