Buradasınız
Home > Güncel > RBR Buemi’den Vazceçmiyor!

RBR Buemi’den Vazceçmiyor!

Red Bull Racing (RBR), Sebastien Buemi’nin Red Bull ve Red Bull Racing ile ilişkisini sürdüreceğini ve 2013’te takımın test ve yedek pilotu olmaya devam edeceğini teyit etti. 24 yaşındaki pilot daha önce onaylanmış sürücüler Sebastian Vettel ve Mark Webber’in yanında çalışmayı sürdürecek.

Sebastien Buemi şöyle dedi: “Red Bull Racing’teki herkesi iyi tanıyorum, bir yıl daha takımda kalmak iyi olacak. Elbette amacım yeniden yarışlarda sürebilmek, ama yine de takımla beraber çalışmalarımdan da sürekli yeni şeyler öğreniyorum. Otomobilin geliştirilmesine yardım ediyor ve sezon boyunca hem fabrikada, hem de yarışlarda geri bildirimde bulunuyorum.”

Christian Horner şu yorumu yaptı: “Sébastien önümüzdeki sezon da test pilotu ve yedek pilot olmaya devam edeceği için mutluyuz. O 2004’te Red Bull Genç Takımı’na katıldı, 2008 ve 2012’de Red Bull Racing ile çalıştı ve kayda değer yarış deneyimine sahip. Takımın ayrılmaz bir parçası ve yıl boyu bizim için önemli simülasyon çalışmaları tamamlayacak.”

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı