Buradasınız
Home > Güncel > Rallinin Kalbi Kaş’ta Attı

Rallinin Kalbi Kaş’ta Attı

CARMEDYA.COM – Kaş merkezde seramonik start ile başlayan Rally Antiphellos heyecanı ralli pilotlarının toplam 356km’lik mücadelesinin ardından yine Kaş merkezde sona erdi.

2010 yılından beri uluslararası ralli organizasyonları arasında yerini kanıtlamış olan Transanatolia Rally Raid tarafından düzenlenen Rally Antiphellos, Likya dönemine kadar uzanan tarihe ev sahipliği yapmış coğrafyada profesyonel ve yarı profesyonel pilotların katılımına uygun olarak hazırlanmış parkurda, Kaş Belediyesi, Kaş Kaymakamlığı’nın desteği ile gerçekleşti.

Teknik ve güvenlik şartlarına uygun olarak hazırlanmış motosiklet, ATV, SSV ve otomobillerin katılımı ile gerçekleşen orgazinasyonu ralli – motosiklet kategorisinde; 1.Serkan Özdemir, 2. Ejder Erişti, 3.Koray Özkaplan bitirirken, ATV kategorisinde; 1.Ömer Göksel, 2.Süleyman Tasar, 3.Korkut Çaçar, SSV kategorinde; 1. Ekin Vural/ Arda Oluçoğlu, 2.Burak Çağdaş Çağlar/ Ertuğrul Danişment, 3. Alper Gürener/ Korman Çetinsoy, Otomobil kategorisinde 1. Cem Aytaç/ İrfan Topçu, 2. Halim Kahveciler/ Ramadan Uzun, 3.Göksel Macila/Doğu Gürsesler podyum gördü.

Rally Raid kategorisinde yarışan pilotlardan Gündüz Hakan Savaşer motosiklet kategorisini birinci olarak bitirirken, Ali Başekinci ikinci ve Serkan Tekdurmaz üçüncü olarak bitirdi. Yine Rally Raid otomobil kategorisinde yarışan Burak Ahmet Çetmi – Vedat Bozan birinci, Hüseyin Türkel – Turgay Düzcü ikinci, Haluk Kutay – Ali Kutay üçüncü olarak bitirdi. ATV kategorisinde ise Murat Nalçakan birinci oldu.

Ayrıca, en genç katılımcı ödülünü Ali Kutay, en iyi kadın motosiklet ödülünü Gökçen Kabaş, en iyi kadın otomobil ekibi ödülünü ise Yeşim Nur Mantaş/ Pınar Çelikel aldı.

Kaş Belediye Başkanı, Sayın Halil Kocaer ve Kaş Kaymakamı, Sayın Bilgihan Bayar’ın derece elde eden ralli pilotlarına ödüllerini vermesinin ardından Rally Antiphellos sona erdi.

Kaş Belediye ve Kaş Kaymakamlığı’nın büyük desteği, yerli ve yabancı pilotların katılımı ile gerçekleşen, ülke turizmi ve ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Rally Antiphellos  2018 yılında yine Kaş’tan start alacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı