Buradasınız
Home > Güncel > Q’dan Tek Örnek Aston Martin Modeli

Q’dan Tek Örnek Aston Martin Modeli

CARMEDYA.COM – Bu yıl Goodwood’un misafirlerinden birisi de İngiliz bayrağını taşıyor. Aston Martin’in özel araç geliştirme birimi Q tarafından hazırlanan araç tek örneği bulunacak olan bir roadster.

Daha önce coupé gövdeye sahip olarak üretilen ve 100 örneği bulunan GT12’nin detaylarına sahip olan araçta genişletilmiş çamurluklar ve yan etekler, daha sportif görünen ön tampon, ek hava çıkışlarına sahip kaput, tek bijonlu jantlar, büyük bir difüzör ve titanyum egzoz sistemi gibi farklılıklar göze çarpıyor.

İç mekanında zengin sahibinin özel olarak ısmarladığı renk kombinasyonu haricinde merkezi kol dayanağında yer alan şık deri detaylar göze çarpan aracın 5.9 litre hacimli v12 motoru 600 beygir güç, 625 Nm tork üretebiliyor. Bu veriler arka aksa 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzıman yardımıyla aktarılıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı