Buradasınız
Home > Güncel > Proton Üç Yeni Modelle Geliyor

Proton Üç Yeni Modelle Geliyor

Ulubaşlar Holding bünyesinde faaliyet gösteren Ulu Motor-Proton Otomotiv global pazarlarda da Türkiye pazarında olduğu kadar büyüme gösteriyor. Proton Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Mehmet Babür, Türkiye’deki başarıyı global platforma taşımak ve global anlamda koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlamak amacında olduklarını belirterek yeni dönem planlarından bahsetti. ‘’Proton distribütörü olmayan, gelişmekte olan Türki Cumhuriyetler ve Afrika pazarları gibi merkezlerde yer almak üzere çalışmalarımızı hızla devam ettiriyoruz. Bu atılımlarımızın ilk adımı olarak 2009 yılından itibaren Kuzey Irak’ta ilk global merkez olarak çalışmalarımıza başladık.’’

2012 yılı süresince Türkiye’deki toplam satışlarının 1000 adet civarında olacağını açıklayan Proton Satış ve Pazarlama Genel Müdürü Mehmet Babür, yıl boyunca araçların başta İstanbul olmak üzere özellikle Bursa, Ankara, Konya, Kahramanmaraş’ta ilgi gördüğünü belirtti. Babür, Proton araçlarda satış, servis ve yedek parça hizmeti verdiklerini de sözlerine ekledi. 2013 yılı içerisinde 1500 adet civarında satış gerçekleştirmeyi hedefleyen Proton, yeni modellerin satışına 2013 yılı içerisinde başlayacak. Preve – 1.6 CFE Turbo Motor 138hp – C Segmenti Sedan Araç, Exora – 1.6 CFE Turbo Motor 138hp – C Segmenti MPV, Exora – 1.6 CFE Turbo Motor 138hp – Hafif Ticari Araç 2013 yılında Türkiye pazarına girecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı