Buradasınız
Home > Güncel > Portekiz’de Ogier Sürprizi

Portekiz’de Ogier Sürprizi

WRC Ogier Portekiz

Dünya Ralli Şampiyonası’nın (WRC) altıncı ayağı olan Portekiz Rallisi’nde Sebastien Ogier sürprizi yaşandı. WRC takviminin en kırıcı yarışlarından biri olarak bilinen Portekiz Rallisi’nde Citroen Junior Takımı adına yarışan Ogier, yarışın favorisi Sebastien Loeb’i de geride bırakarak, kariyerinin ilk zaferine imza atmayı başardı.

Zorlu yarışta en iyi zamanlara imza atan 26 yaşındaki pilot, elde ettiği birincilikle puanını 88’e yükselterek, genel klasmanda ikinci sıraya yerleşti.

Yarışta Ogier’in sadece 7.9 saniye ardında kalan takım arkadaşı Fransız Sebastien Loeb ikinci olurken, üçüncü sırayı ise 1 dakika 10 saniyelik zaman farkıyla yine Citroen takımından Dani Sordo aldı. Ford pilotu Hirvonen ise Sordo’nun 14.4 saniye arkasında dördüncü oldu. Yarış sonunda Loeb 126 puanla liderliğini korurken, markalar sıralamasında ise Citroen Total Takımı 189 puanla ilk sıradaki yerini pekiştirdi.

[table id=13 /]

[table id=14 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı