Buradasınız
Home > Güncel > Porsche’den 3 Dünya Lansmanı

Porsche’den 3 Dünya Lansmanı

Porsche Cenevre’de 3 dünya lansmanı ve 2 de Avrupa lansmanı gerçekleştiriyor. “Porsche Akıllı Performansı (Porsche Intelligent Performance” felsefesiyle üretilen Cayenne S Hybrid’ten sonra geliştirilen bir başka hibrid model, 1 Mart’ta dünyaya tanıtıldı. Porsche’nin 4 kapılı binek modeli Panamera’nın elektrikli ve benzinli versiyonu olan Panamera S Hybrid, ziyaretçilerden ve dünya basından büyük ilgi görüyor.

Porsche’nin Cenevre’deki lansmanları bununla kalmıyor. 918 Spyder’ın tasarımı ve 911 GT 3 R Hybrid yarış otomobilinin teknolojisiyle üretilen konsept 918 RSR Hyrid de Avrupa’da ilk kez görücüye çıkıyor. Alman üretici, fuarda sadece konseptleri değil, özel üretim modelleri de tanıtıyor. 1911 adet üretilen ve 911 Carrera baz alınarak tasarlanan 911 Black Edition ve Boxster S baz alınarak sadece 987 adet üretilen 320 HP’lik Boxster S Black Edition da ziyaretçileri bekliyor. 330 HP’lik Cayman R’ın da fuarda Avrupa lansmanı yapılıyor.

Porsche’nin hibrit teknolojisinde yeni bir sayfa açan Panamera S Hybrid, 330 HP gücünde 3 litre hacimli benzinli motor ile 50 beygir güç üreten elektrik motorunu birleştiriyor. Bu model, dünyada ilk kez bir araç da kullanılan “Yelken(Sailing)” sistemini kullanıyor. Panamera S Hybrid, otoyol ya da uygun yollar gibi motorun itiş gücünün kullanılmadığı durumlarda, saatte 165 kilometreye kadar olan hızlarda, motoru kapatabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı